Omate TrueSmart, yeni bir alanın ürünü olmasına karşılık göz kamaştıran bir performans sunuyor.

Omate TrueSmart Beklediği İlgiden Fazlasını Gördü!

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

Omate TrueSmart, yeni bir alanın ürünü olmasına karşılık göz kamaştıran bir performans sunuyor.

Omate TrueSmart, yeni bir alanın ürünü olmasına karşılık göz kamaştıran bir performans sunuyor.

Kickstarter projesi olarak başlayan Omate TrueSmart akıllı saat projesine Google desteği de geldi.

Temmuz ayının sonuna doğru Kickstarter üzerinde başlatılan akıllı saat projesi Omate TrueSmart, çoktan istediği bütçeyi topladı. Bu bütçeyi 4’e katlamayı beceren cihaza sonunda Google desteği de geldi.

Piyasadaki birçok akıllı saat projesinden daha iyi performans sunacağını garantileyen cihazda, Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü bulunacağı belirtilmişti. Ancak resmi olarak Google ile bir anlaşmaya oturulmamış olması, cihazı Google Play platformundan yoksun kılıyordu. Cihazın getirdiği yankı Google’ın kulağına gitmiş olacak ki, cihaza destek vermeyi kabul etti. Yani Omate TrueSmart’ın artık Google Play platform desteği bulunacak.

Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak akıllı saat içerisinde çift çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Cihazın bu yapısıyla Android bazlı birçok mobil cihaza bağlanabileceği açıklanmıştı. Google desteğinin gelmesiyle ilerleyen sürede Google Glass entegresinin de bulunabileceği söylentisi yayılmaya başladı.

Omate akıllı saatin 1.5-inçlik 240×240 çözünürlük sağlayan AMOLED ekranı var. MediaTek MT6572 Cortex A7 1 Ghz çift çekirdekli işlemciye sahip. 512 MB RAM’i bulunacağı açıklanmıştı. Omate TrueSmart’ın beklenenden fazla ilgi görmesiyle RAM kapasitesi 1 GB’a artırıldı. Bunun dışında 4 GBlık dahili hafızaya sahip. Kullanıcılar microSD çıkışı sayesinde hafıza alanını 32 GB’a kadar yükseltilebilecek.

TrueSmart A-GPS navigasyon özelliğiyle beraber geliyor. Wi-Fi bağlantı noktası dışında b/g/n standartını da destekliyor. İvmeölçer ve manyetiköçler gibi ekstradan entegre edilmiş özellikleri de bulunuyor. FM radyosu da bulunan TrueSmart, IP67 su ve toz geçirmemezlik sertifikasına da sahip. Bataryası ise yerinden çıkartılabiliyor. Yan tarafından bulunan ufak lens 5 Megapiksellik çekim kalitesi sunuyor.

Ürünün Ekim 2013 tarihinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

http://youtu.be/oTUjWc9BJDg