Anasayfa Makale Hayat Samsung Galaxy Gear Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Gear Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat
Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat

Samsung, akıllı saati Galaxy Gear’ı tanıttı. Smartwatch yani akıllı kol saati furyasına katılan Samsung’un Galaxy markalı saati Galaxy Gear, UnPacked etkinliğinde tanıtıldı. İşte Galaxy Gear’ın teknik özellikleri…

Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat
Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat

Samsung Electronics, Galaxy Gear isimli akıllı saatini tanıttı. Samsung Electronics BT ve Mobil Departmanı CEO’su ve Başkanı JK Shin, “Samsung’un akıllı cihaz yeniliklerinde süregelen liderliği, günlük hayatlarını daha kolay ve daha eğlenceli yaşamak isteyen tüketicilerimizi dinleme vizyonumuzun bir göstergesi. Samsung GALAXY Gear, akıllı cihaz teknolojisini tüketicilerin hayatına daha da entegre bir hale getirerek tüketicilere avantajlar sağlarken mobil cihaz dünyası ile moda dünyası arasındaki uçurumu kapatarak gerçekten giyilebilir bir teknoloji yaratıyor. Samsung GALAXY Gear, kullanıcıları sürekli olarak akıllı cihazlarını kontrol etme gereksiniminden kurtararak aynı zamanda sürekli bağlantı halinde kalmalarını sağlıyor. Kullanıcıların nasıl, neden, ne zaman ve nerede bağlantı kuracaklarını tercih etmelerine olanak sağlayarak bizim ‘akıllı özgürlük’ adını verdiğimiz şeyi sağlıyor” açıklamasını yaptı.

Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat
Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat

Samsung’un diğer Galaxy serisi cihazlarıyla akıllı bağlantı sağlayan cihaz, çağrı, mesaj, e-posta ve takvim uyarılarını kolayca görüntülemeyi sağlıyor. Farklı cihazlardan uyarıları tek bir yerde sunan Galaxy Gear, ses ile kullanılabiliyor. S Voice adını taşıyan özellik ile notlar almak ve örneğin telefona, tablete kaydetmek, sesli komutlar kullanmak mümkün. Hatta 1.9 Megapiksellik bir kamera sayesinde hızlı foto ve video kayıt imkanı sunuyor.

Yeni güvenlik geliştirmesi Auto Lock (Otomatik Kilit) özelliği sayesinde Galaxy GEAR akıllı telefondan 1,5 metre uzaklaştığında akıllı telefonun ekranını kilitleyerek yabancı kişilerin telefona erişimini engeller. Yine aynı özellik birbirlerini tamamlayan cihazlar birbirlerine yaklaştığında akıllı telefon ekranının kilidini açarak telefonun yeniden kullanılması sağlar. Find My Device (Cihazımı Bul) özelliği ise telefonun kaybolması durumunda ışıklarını yakıp söndürme ve titreşim yolu ile uyarı vererek kullanıcıların akıllı cihazlarının nerede olduğunu bulmalarına yardımcı olur. Samsung GALAXY Gear kullanıcıların akıllı telefonlarına erişebilecekleri bir yerde olmadıklarında bile şarkılara göz atmalarına, şarkıları çalmalarına ve duraklatmalarına yardımcı olarak Samsung GALAXY cihazlarında çalınan müziği kolayca kontrol edebilmelerine olanak sağlıyor. Son olarak, GALAXY Gear gelişmiş, sensör teknolojisi sayesinde, fiziksel etkinlikleri izleyen bir Pedometer (Adımölçer) olarak da çalışıyor. Bu özellik yakılan kalori, atılan adım ve kat edilen mesafe gibi önemli kişisel verileri kullanıcılar için sistematik ve otomatik olarak takip etmeye yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat
Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat

Samsung GALAXY Gear Jet Siyah, Kahve Grisi, Vahşi Turuncu, Yulaf Beji, Gül Sarısı ve Limon Yeşili renklerinde satışa sunulacak.

Samsung GALAXY Gear Özellikleri

 

İşlemci

 800 MHz işlemci

Ekran

 1.63 inç (41.4mm) Super AMOLED ekran (320 x 320)

Kamera

1.9 Megapiksel BSI Sensör, Oto Zum Kamera / Sound & Shot

Video

Codec: H.264

Format: MP4

HD(720p) Kayıt ve Oynatma

Audio

Codec: AAC

Format : M4A

Öne Çıkan Özellikler

 
Banjo uygulaması dünyadan güncel haberleri size iletir.
Glympse uygulaması bulunduğunuz yeri hareketli bir haritada dilediğiniz alıcılar ile geçici olarak paylaşmanızı sağlıyor
eBay uygulaması ile eBay üzerindeki tüm işlemlerinizi kolaylıkla ve anında gerçekleştirmenizi sağlar.

 

Global mesajlaşma servisi olan Line, dünya üzerinde 230 ülkede kullanılıyor
 

MyFitnessPal özelliği yemek beslenmenizi ve egzersizlerinizi takip ederek, kişisel sağlığınız ve spor aktivitelerinizde size yardımcı oluyor

 

Path uygulaması ise arkadaşlarınız ve ailenizle kolaylıkla iletişim kurmanızı sağlayan bir kişisel ağ özelliği taşıyor

 

 
RunKeeper özelliği, kişisel eğitmeniniz olarak sporda koştuğunuz mesafe, koyduğunuz hedeflere ulaşmanızı ve motive olmanızı sağlıyor.

 

Triplt Concur özelliği seyahat planlarınızı organize etmenizi kolaylaştırıyor.
Vivino Wine Scanner özelliği her hangi bir şarabın fotoğrafını çektiğinizde, şarap hakkındaki tüm bilgileri anında sizinle paylaşıyor.

Samsung Servisleri

Samsung Apps
ChatON: mobil iletişim servisi

Katma Değerli Özellikler

Smart Relay (Akıllı Aktarım), S Voice, Memographer (Hatıra Kamerası), Voice Memo (Sesli Hatıralar)
Auto Lock (Otomatik Kilit), Find My Device (Cihazımı Bul), Media Controller, Pedometer (Adımölçer), Stopwatch, Timer(Zamanlayıcı)
Güvenlik Asistanı: Acil durumlarda, 3 defa sürekli olarak güç düğmesine basın, bulunduğunuz yerin bilgisi kayıtlı olan kontak kişilere mesaj ile iletiliyor olacak.
2 Mikrofon (Noise Cancellation), 1 hoparlör

Bağlantı

Bluetooth® v 4.0 + BLE

Sensör

Hız Ölçer, Jiroskop

Hafıza

4GB Dahili Hafıza  + 512 MB (RAM)

Boyut

36.8 x 56.6 x 11.1 mm, 73.8g

Pil

Standart pil, Li-ion 315mAh

 

Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat
Samsung Galaxy Gear: Akıllı saat