ICTPE 2013 Konferansı, bu yıl Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nin işbirliği sayesinde Türkiye'de düzenleniyor.

ICTPE 2013 Konferansı, Bu Yıl Türkiye’de Gerçekleşiyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

ICTPE 2013 Konferansı, bu yıl Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nin işbirliği sayesinde Türkiye'de düzenleniyor.

ICTPE 2013 Konferansı, bu yıl Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin işbirliği sayesinde Türkiye’de düzenleniyor.

Uluslararası “Elektrik Mühendisliğinde Teknik ve Fiziksel Problemler Konferansı” bu yıl Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde gerçekleştiriliyor.

Işık Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen Elektrik Elektronik Mühendisliğinde Teknik ve Fiziksel Problemler Konferansı, bu yıl Türkiye’de düzenleniyor. 7 ülkeden 10 Üniversite’nin yer aldığı konferansa, çeşitli bilim kurumları da katıldı. Konferans 9 – 11 Eylül 2013 tarihleri arasında Işık Üniversitesi’nde gerçekleştiriliyor.

Konferansın açılış konuşmasını Işık Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos yaptı. ICTPE Konferansı’nın önceki yıllarına ait videolar izlendi, konferansın amacı ve geleceği hakkında sunumlar yapıldı. Katılımcı konuşmacılar arasında Prof. Dr. Ömer Usta Arif Hashimov, Prof. Dr. Nariman Rahmanov, Prof. Dr. Naser Tabatabei, Prof. Dr. Cengiz Taplamacıoğlu, Prof. Dr. Nicu Bizon, Prof. Dr. Javier Bilbao ve Doç. Dr. Özgür Cemal Özerdem gibi isimler yer aldı.

Konferans süresi boyunca Güç ve Enerji Sistemleri, Elektrik-Elektronik, Kontrol Sistemleri, Telekomünikasyon, Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojileri, Robotik, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Sistemlerine İlişkin Mühendislik Alanları, Teknik Uygulamalar, Biyomedikal Mühendisliği ve bu konularda eğitim ve öğrenme yöntemleri üzerinde konuşmalar ve sunumlar yapılacak.