Memo Pad HD 7, Türkiye pazar fiyatı ve teknik özellikleri.

Asus Memo Pad HD 7 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

In Mobil, Öne Çıkanlar by Özay ŞenLeave a Comment

Memo Pad HD 7, Türkiye pazar fiyatı ve teknik özellikleri.

Memo Pad HD 7, Türkiye pazar fiyatı ve teknik özellikleri.

Asus’un kullanıcı dostu tableti Memo Pad HD 7’nin Türkiye fiyatı ve teknik özellikleri.

Asus’un yeni tableti 1 Eylül itibariyle sevkiyata başladı. ABD, Avrupa derken, tablet sonunda Türkiye pazarına da giriş yaptı. Asus’un, Memo Pad serisine yeni katılan bu üründen beklentisi oldukça yüksek. Tabletin teknik özelliklerine baktığımızda, Memo Pad HD 7’nin Asus’u hayal kırıklığına uğratmayacağını görüyoruz.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip tabletin, 7-inçlik bir ekranı var. Bu ekran 800×1280 çözünürlük sağlıyor. MediaTek MTK 8125 model dört çekirdekli bir işlemcisi var. Bu işlemci 1.2GHz hızında çalışabiliyor. MeMo Pad HD 7 içerisinde 1 GB RAM bulunuyor. Ayrıca 5 Megapiksellik arka, 1.2 Megapiksellik ön kamerası mevcut. 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı modeli piyasaya sürülecek. Tabii ki microSD çıkışı sayesinde bu hafıza alanları artırılabilecek.

Asus, Google ile ortaklaşa Nexus 7 tableti çıkarmıştı. Memo Pad HD 7’yi, Nexus 7’ye karşılık iyi bir alternatif olarak gösterebiliriz. Ürünün Türkiye pazarındaki fiyatı 450 ila 500 arasında değişiyor. Memo Pad Hd 7, Hepsiburada.com sitesinden 453.44 TL’a, taksit imkanlarıyla satın alınabiliyor.

Ürünü daha önce Technopat olarak inceleme fırsatı bulmuştuk. Bunun için ufak bir inceleme videosu da hazırladık. O videoyu da buradan izleyebilirsiniz: