YouTube Offline Hizmet Sağlayacak

In Haber, Mobil by Özay Şen2 Comments

YouTube, offline olarak hizmet vereceğini açıkladı.

YouTube, offline olarak hizmet vereceğini açıkladı.

YouTube, mobil kullanıcılara yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

YouTube, mobil uygulaması için Kasım ayından itibaren offline olarak hizmet vermeye başlayacak. Hali hazırda YouTube’daki videolar, mobil cihazlar üzerinden ancak internete bağlıyken gösterilebiliyor. Dünyaca ünlü video platformu bu düzeni değiştireceğini açıkladı.

Sistemin tam olarak nasıl çalışacağı hakkında bilgi paylaşılmadı. Ancak kullanıcılar 3G, 4G, Wi-Fi bağlantısı sağlamadan akıllı telefon, tablet ve laptoplarında offline olarak video izleyebilecekler. Yeni sistem sayesinde videolar kullanıcının cihazına kaydedilecek. Böylece daha sonra videoyu internete bağlanmadan izleyebilecek.

Şu an için bu konu hakkında net açıklamalar yok. Ancak kaydedilen videonun izlenmesi için 48 saatlik bir süresinin olacağı söyleniyor. Google, konu hakkında “Yeni gelen özellik sayesinde, insanlar daha sonra bakmak istedikleri videoları kaydetme listesine ekleyerek belirli bir süre için offline olarak izleyebilecekler” dedi.

Hizmetin iOS ve Android uygulamalarına kesin geleceği açıklandı. Ancak Windows Phone ve Blackberry için bir açıklama yapılmadı. Konu hakkında daha fazla bilginin önümüzdeki ay içerisinde açıklanması bekleniyor.

Technopat YouTube Kanalı’na abone olun, en yeni video incelemeleri ve rehberleri kaçırmayın! Tıklayın…