Anasayfa Haber TTNET ve Avea’dan Yeni Nesil Mobil Ödeme Servisi

TTNET ve Avea’dan Yeni Nesil Mobil Ödeme Servisi

Mobilexpress Logo

Mobilexpress sistemi sayesinde kullanıcılar ödemelerini rahatlıkla yapabilecek.

TTNET ve Avea, gerçekleştirdikleri işbirliğiyle yine bir ‘ilk’e imza attı. ‘Yeni Nesil Ödeme Sistemi’ TTNET ve Avea Mobilexpress ile TTNET ve Avea aboneleri, kendilerine sunulan ürün ve hizmetlerin ödemelerini artık çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Diğer tüm operatörlerin kullanıcılarına da açık olan TTNET ve Avea Mobilexpress, bu özelliğiyle, e-ticarette de yeni bir güvenli ve kolay ödeme sistemi olarak kullanılacak.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ve Avea CEO’su Erkan Akdemir TTNET ve Avea Mobilexpress’in kullanıma sunulmasıyla ilgili birlikte açıklamalarda bulundular.

Yeni Bir Müşteri Evreni: “TTNET 360” vizyonu doğrultusunda dijital ekosistemi geliştirmeye yönelik çalışmalarını, yeni çözümler ve hizmetler ekleyerek, yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, yeni hizmete sunulan TTNET ve Avea Mobilexpress ödeme servisiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ağustos ayında, TTNET Ödeme servisimizi müşterilerimizin hizmetine sunduk. TTNET Ödeme servisimiz ile TTNET’liler internet üzerinden yaptıkları alışverişlerin karşılığını TTNET faturalarına yansıtabiliyor, internetten aldıkları tüm hizmetlerin ödemelerini tek bir fatura ile gerçekleştirebilmenin ve güvenli alışverişin keyfini yaşıyorlar. Avea ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle ödeme sistemleri alanındaki ikinci servisimizi hizmete sunuyoruz. TTNET Ödeme servisinden sonra TTNET ve Avea Mobilexpress platformu ile ödeme servislerimize bir yenisini daha eklemiş olduk. TTNET’liler bu hizmetimizle, TTNET faturalarını tek bir mesaj atarak ödeyebilecek ya da TTNET internet sitesinden ve Online İşlem Merkezi’nden hızlı ve güvenli bir şekilde ödemelerini yapabilecek. Anlaşmalı e-ticaret firmalarının internet sitelerinden alışveriş yaptıklarında, sadece cep telefonu numaralarını girerek ödemelerini hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebilecek.”

Fatura ödemeleri de, kontör yüklemeleri de SMS ile yapılabilecek

Türkiye’de bir ilk olarak TTNET ve Avea tarafından sağlanan bu yenilikçi teknolojiyle, Avea ve TTNET abonelerine farklı kolaylıklar sunuluyor. Avea ve TTNET aboneleri fatura ödemeleri ya da TL yüklemelerini gerçekleştirmek istediklerinde; işlemlerini bu yeni sistem sayesinde sadece SMS ile tamamlayabiliyorlar.

TTNET aboneleri, cep telefonlarından TTNET boşluk 10 haneli abone hesap numaralarını; Avea aboneleri ise AVEAFATURA yazıp 3570’e göndererek, faturalarını sadece saniyeler içinde cep telefonlarını kullanarak ödeyebilme konforunu yaşıyorlar.

Aboneler aynı zamanda Online İşlem Merkez’lerinde de fatura öderken TTNET ve Avea Mobilexpress ile hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerini tamamlayabilme olanağına da kavuşuyorlar.

TTNET ve Avea Mobilexpress, Avea’nın faturasız hat sahiplerine de bir ayrıcalık sunuyor. Faturasız hat sahibi Avea aboneleri yine cep telefonlarından yüklemek istedikleri TL miktarının kodunu (Örnek: Avea10, Avea15 veya Avea20) yazarak 3570’e gönderecekleri SMS ile her an, her yerde hatlarına TL yükleyebilme ayrıcalığına sahip olacaklar.

TTNET ve Avea Mobilexpress, aynı zamanda e-ticaret sitelerinde de kolay ve güvenli ödemenin en yenilikçi yolu olarak da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sistemin işbirliği içerisinde olduğu e-ticaret siteleri ve markalardan alışveriş yapan kullanıcılara özel avantajlar sunulurken; aynı zamanda çok daha pratik ve güvenli bir alışveriş fırsatı da sağlanıyor. Sistem kullanıcılarına aynı zamanda ekranda çıkan QR kodunun Mobilexpress iPhone uygulaması ile okutularak, hiçbir bilgi paylaşmadan sadece cep telefonu üzerinden güvenli bir ödeme yapma imkanını da sunuyor.

Operatör, banka ve cihaz bağımsız bir teknolojiyle sunulan yepyeni bir ödeme sistemi

Operatör, banka ve cihaz bağımsız olan TTNET ve Avea Mobilexpress, bu özellikleriyle diğer tüm kullanıcıların sistemi kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Cep telefonu ve bir kredi kartına sahip herkes TTNET ve Avea Mobilexpress’te saniyeler içinde ve hiçbir ücret ödemeden oluşturacakları hesaplarla sistemden faydalanmaya başlayabiliyor.

Kişisel ve ödeme bilgilerini sisteme bir kez ekleyen kullanıcılar, bilgilerini tekrar paylaşmaya gerek kalmadan, sadece cep telefonlarıyla ödeme yapabilmenin rahatlık ve özgürlüğünü yaşıyorlar.

Kullanıcılar TTNET ve Avea Mobilexpress’e Mobilexpress adresinden, anlaşmalı üye işyerlerindeki ödeme sayfalarından; iPhone uygulaması üzerinden veya Müşteri Hizmetleri’ni arayarak üye olabiliyorlar.