Sistem Önerileri – Ekim 2013

In Tavsiyeler by Haluk Sekendiz48 Comments

sistem önerileri (2)
Ekim ayında; Haswell işlemcilerin yaygınlaşması, bulunabilirliklerinin artması ve fiyatlarının benzer olması nedeniyle, Ivy Brigde işlemcileri ve destekleyen anakartları sistem önerilerden çıkartıyoruz. Ekran kartlarında Nvidia tarafında herhangi bir değişiklik yok. AMD’nin uzun bir süredir beklediğimiz modellerinin piyasaya çıkmasına az bir süre kaldı. İşlemci tarafında AMD, uzun süredir koruduğu sessizliğini, tepe seviyesi FX X8 9370 modeli ile bozdu. Yine bu ay farklı olarak dizüstü, tablet ve render sistemler değişiklik var. Fiyatları her zaman olduğu gibi güncelledik.

Satın alma aşamasında sistemleri kategorilere ayırıyoruz. Ana başlıklar: oyun, render, ofis, HTPC (çokluortam) ve dizüstü sistemler. İlave olarak son dönemlerde popülaritesi artan tabletleri de rehberimize dahil ettik.

Bizim önerilerimizde yer almayan marka ve modelleri “tavsiye etmiyoruz” anlamına gelmiyor, istediğiniz herhangi bir bileşeni, sistemin genel mantığını fazla zedelemeden benzer bir marka/modelle değiştirebilirsiniz.

[end_tabset]