Türk Telekom, Sektörün İlk e-fatura Özel Entegratörü Oldu!

In Haber, İş by Özay ŞenLeave a Comment

Türk Telekom Logo

Türk Telekom, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilerek, telekomünikasyon sektörünün ilk e-fatura özel entegratörü oldu.

Türk Telekom, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından telekomünikasyon sektörünün ilk “e-fatura özel entegratörü” olarak yetkilendirildi. 3D vizyonu kapsamında dijital yaşam dönüşümünü sağlama hedefi ile çalışan Türk Telekom, e-faturanın yaygınlaşmasını sağlayarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırırken daha sürdürülebilir bir dünya için de katkıda bulunacak. Belirlenen ana hedef ise sadece iletişim ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde kurumsal müşterilere bir iş ortağı olarak avantajlar sağlamak.

Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmekten heyecan duyduklarını belirterek, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’de, e-dönüşüm ile ilgili yapılan çalışmaların en önemli adımlarından biri de e-fatura uygulamasının yaygınlaştırılmasıdır. Şirketler ve kurumlar, Türk Telekom’un özel entegratörlüğü sayesinde, Gelir İdaresi’nin e-faturaya geçme zorunluluğu ile ilgili yeni yasaya da kolaylıkla uyum sağlayabilecekler. Büyük kurumlar ve KOBİ’ler de dahil olmak üzere her ölçekteki işletmeler ile faturalama yapan kamu kurum ve kuruluşları, Türk Telekom’un sağlayacağı elektronik faturalama hizmetiyle maliyetlerini düşürürken zamanı ve sahip oldukları işgücünü çok daha verimli kullanma fırsatı yakalayacaklar. e-faturanın yaygınlaşması aynı zamanda çevrenin korunmasına da katkıda bulunacak.”

e-fatura hizmeti nasıl verilecek?

Hizmet kapsamında, bu sisteme dahil olan işletme ve kurumlar, e-fatura gönderip alabilecek ve bu faturaları dijital olarak güvenli bir şekilde arşivleyebilecekler. e-faturalama hizmetinden yararlanmak isteyen işletmeler, sistemlerinin entegre edilmesinin ardından Türk Telekom’un aylık abonelik seçeneklerinden kendi ihtiyaçlarına uygun olan paketi seçip bu sistemin avantajlarından yararlanmaya hemen başlayabilecekler. İşletmeler, fatura gönderim ve alım hizmetini kullandıkları ölçüde ücretlendirilecek, böylece faturalama maliyetlerini bütünüyle kontrol altına alabilecek ve tasarruf yapabilecekler.