iPad 5, önümüzdeki hafta içerisinde görücüye çıkabilir.

Yeni iPad 22 Ekim’de Tanıtılabilir

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

iPad 5, önümüzdeki hafta içerisinde görücüye çıkabilir.

iPad 5, önümüzdeki hafta içerisinde görücüye çıkabilir.

Apple’ın yeni cihazının tanıtım tarihi hakkında yeni söylentiler ortaya çıktı.

Yeni seri iPhone telefonlarının satış rakamlarından memnun olan Apple, sıradaki ürünü için hazırlıklarını sürdürüyor. Firmanın sıradaki serisi iPad olacak. Ancak firma her zaman olduğu gibi konu hakkında ser verip sır vermiyor.

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Apple, iPad mini ve iPad 5 cihazlarını 22 Ekim’de tanıtabilir. Yeni iPad Mini’nin aşağı yukarı nasıl teknik özelliklere sahip olduğu tahmin edilebiliyor. Öte yandan iPad 5 hakkında pek bilgiye sahip değiliz. Teknoloji devinin yeni iPad 5’i 13-inç boyutunda olabilir.

Yılbaşından önce düzenlenmesi beklenen etkinliğin sunuculuğunu tabii ki, firma CEO’su Tim Cook yapacaktır. Tabletlerin yılbaşından önce tanıtılması, kullanıcıların gözünü Apple’a çevirecektir. Cihazlar 22 Ekim’de tanıtılırsa, piyasaya çıkış tarihleri de yüksek ihtimalle 1 Kasım olacak.

Apple’ın yeni tabletleri üzerinde harıl harıl çalıştığı söyleniyor. Ortaya çıkan diğer söylentilere göre iPad 5’in 16 GB’lık modeli 399 Sterlin’e alıcı bulacak. 32 GB’lık modeli 479 Sterlin, 64 GB’lık modeli ise 559 Sterlin olacak. iPad Mini’nin ise 16 GB’lık modelinin 269 Sterlin olacağı yönünde açıklamalar mevcut.

Birçok kaynağa göre Apple’ın bu tanıtım gecesinde yeni Mac ve Mac işletim sistemlerini de tanıtacağı düşünülüyor. Tim Cook, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Mac ailesini arka plana attıklarını itiraf etmişti. Bu yüzden 2014 yılı itibariyle yeni Mac serilerinin de piyasaya gireceğini duyurmuştu.