Archos, Oyun Tableti GamePad 2’yi Duyurdu

In Haber, Mobil by Muhsin BayramLeave a Comment

Archos_GamePad_2

İlki modeli pek tutmayan GamePad oyuncu tabletine yeni kardeş geliyor!

Archos, önceden piyasaya sürdüğü GamePad oyun tableti serisinin yeni üyesini duyurdu. İlk GamePad’in ulaşamadığı başarıyı GamePad 2 ile birlikte yakalamaya çalışan Archos, önceki modeldeki hataların giderildiğini açıkladı. Yeni tabletin tam olarak oyuncuların ihtiyacına göre tasarlandığını belirtti.

GamePad 2, oyunlar için özel tasarlanan 1.6 GHz’lik A9 dört çekirdekli işlemciyle birlikte geliyor. 2 GB RAM’i olan 7 inçlik tablet, 1280×800 çözünürlüğe sahip. İlk GamePad’in en büyük sorunu olan pil ömrü de yeni GamePad 2 ile giderileceğe benziyor. Firma, normal bir 7 inçlik tablete konulandan çok daha büyük kapasiteli bir pilin cihaza eklendiğini belirtti.

Tabletin en büyük özelliği olan kontrol tuşlarında da geliştirilmeye gidilmiş durumda. İlk GamePad’in oldukça beğenilen kontrol çubukları da artık içbükey ve kıvrımlı tasarıma sahip. Ayrıca firma, oyun tuşlarının rahatlığı üzerinde de çalıştığını söyledi.

Archos_GamePad_2_mapping_tool

GamePad 2, iki farklı paket olarak piyasaya sürülecek. Bu iki paketten biri Asphalt 8: Airborne oyununu içerirken, diğeri Modern Combat 4: Zero Hour oyununu içerisinde barındıracak. Bu iki oyun tam sürüm ve tabletin kontrol tuşları için özel olarak optimize edilmiş olacak.

$199.99’dan başlayan fiyat etiketine sahip olacak olan GamePad 2, 8 GB ve 16 GB olmak üzere iki farklı modele sahip olacak. Ayrıca HDMI desteği ve ön kamerası olacak olan tablet Android Jelly Bean kullanacak.