Nexus 5, Google Play Store’da Görüldü!

In Haber, Mobil by Muhsin Bayram1 Comment

nexus 5

Artık söylenti olmaktan çıkan Nexus 5’e ait satış sayfası Google Play’de görüldü!

Google’ın LG’ye yaptırdığı ve artık tanıtımına kesin gözüyle bakılan Nexus 5, kısa bir süreliğine Google Play’in telefon mağazasında görünür oldu. Google her ne kadar kısa sürede bu sayfayı kaldırsa da, meraklı gözler çoktan gerekli bilgileri topladı.

Nexus 5, mağazada $349 fiyat etiketiyle görüntülendi. Tabii bu fiyat cihazın ABD fiyatı. Ayrıca Google’ın telefon mağazasına Türkiye’den erişim sağlanamadığı için, cihazın Türkiye fiyatının görüntülen fiyattan çok daha farklı olması bekleniyor. Ayrıca cihaza ait çıkış tarihi halen belirsizliğini koruyor.

Google, bu durumun bir karışıklık sonucu olduğunu ve yayınlanan bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirtse de, cihaza ait yayınlanan görsel bunun aksini söyler nitelikte.

Cihazın teknik özellikleri sayfada görüntülenmedi. Ancak bu fiyat etiketinin 16GB’lık model için olduğu belirtildi. Önceki Nexus telefonu Nexus 4‘ün de 16GB’lık versiyonu aynı mağazada aynı fiyat etiketiyle yayınlanmıştı. Nexus 5’in, Android 4.4 KitKat kullanan ilk Android telefon olması bekleniyor.