Project Ara, akıllı telefonlar için yenilikçi bir girişim olacağa benziyor:

Motorola, Bireysel Telefonlar İçin Yeni Projesini Duyurdu

In Haber by Özay Şen3 Comments

Project Ara, akıllı telefonlar için yenilikçi bir girişim olacağa benziyor:

Project Ara, akıllı telefonlar için yenilikçi bir girişim olacağa benziyor:

Motorola, Project Ara ile kişiselleştirilmiş telefonların önünü açacak.

Google tarafından satılan alınan Motorola, projelere doyamıyor. Project Ara olarak adlandırılan yeni donanım platformu sayesinde modüler akıllı telefonların önü açılacak. Yani her kişi kendine özel akıllı telefonlar tasarlayabilecek.

Bu fikrin arkasında Motorola’nın Advanced Technology and Project takımı bulunuyor. Kullanıcı akıllı telefon üzerindeki ekran, klavye, batarya, işlemci gibi aklınıza gelebilecek tüm mobil parçaları isteğine göre değiştirebilecek.

Motorola bu proje için iki önemli konu üzerinde duruyor: Telefon parçalarını bir arada tutan iskelet ve iskelet üzerine yerleştirilecek parçalar.

Kullanıcı bu sayede telefon üzerinde tam hakimiyet sağlayabilecek. Anlayacağınız bugünlerde sıkça karşılaştığımız PC toplama fikri, akıllı telefon toplama fikrine dönüştürülecek.

Bu proje size tanıdık gelebilir. Daha önce Dave Hakkens isimli girişimci Phoneblocks adını verdiği projeyi duyurmuştu. Motorola bu projeyi bildiğinden dolayı kendi fikriyle çakışmaması için dikkatle çalışıyor.

İlk açıklamalara göre Motorola Project Ara üzerinde 1 yıldır çalışıyor. Geliştiricilerin deneyimi için ilk prototiplerin yıl sonunda ya da yıl başında gönderilmesi planlıyor.