Sistem Önerileri – Kasım 2013

In Tavsiyeler by Haluk Sekendiz200 Comments

sistem önerileri (2)
Kasım ayında; giriş seviyesi sistemler hariç Nvidia GTX 600 serisini tamamen, henüz RX 2XX modellerinin birçoğu satışta olmadığı için AMD 7000 serisi ekran kartlarının bir kısmını sistem önerilerinden kaldırıyoruz. Bu yazının hazırlandığı gün, AMD’nin tepe seviyesi ekran kartı modeli R9 290X henüz Türkiye’ye giriş yapmadığından bir alt modeli olan R9 280X’i üst seviye sistemlerde önerdik. R9 290X satılmaya başlandığı zaman bizim listelere de giriş yapacak. İşlemci tarafında Intel ve AMD cephesinde her hangi bir hareketlilik yok. Bunların haricinde fiyatları her zaman olduğu gibi güncelledik.

Satın alma aşamasında sistemleri kategorilere ayırıyoruz. Ana başlıklar: oyun, render, ofis, HTPC (çokluortam) ve dizüstü sistemler. İlave olarak son dönemlerde popülaritesi artan tabletleri de rehberimize dahil ettik.

Bizim önerilerimizde yer almayan marka ve modellerde “tavsiye etmiyoruz” anlamını çıkartmayın, istediğiniz herhangi bir bileşeni, sistemin genel mantığını fazla zedelemeden benzer bir marka/modelle rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

[end_tabset]