Apple Mağazaları geçici olarak kapatılıyor.

Apple Mağazaları Geçici Olarak Kapatılıyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Apple Mağazaları geçici olarak kapatılıyor.

Apple Mağazaları geçici olarak kapatılıyor.

Birçok Apple Mağazası 17-18 Kasım tarihlerinde geçici olarak kapatılacak.

Önümüzdeki hafta içerisinde başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Dünya çapındaki Apple Mağazaları geçici olarak kapatılacak. 17-18 Kasım tarihleri için geçerli olan Özel Saatler arasında bu mağazalar müşteri kabul etmeyecek. Kapatılma kararı hakkında ise henüz bir açıklama yok.

Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, İspanya ülkelerindeki Apple Mağazaları, farklı saatlerde kapalı olacak. Dresden, Almanya’da bulunan bir Apple Mağazası ise tüm gün boyunca kapalı olacak. İşin garibi ABD’deki mağazaların kapatılmasına dair yapılmış bir duyuru yok.

Kapatılma saatleri bu şekilde duyuruldu.

Kapatılma saatleri bu şekilde duyuruldu.

Apple bu ay içerisinde yeni Retina iPad Mini cihazını ve Aralık içerisinde de Mac Pro’yu tanıtacak. Mağazaların kapatılma zamanları, bu tarihlere denk gelseydi mantıklı bir açıklaması olabilirdi. Sevkiyatın müşterilere gösterilmemesi ya da mağazaların dekorasyonunun konsepte göre hazırlanması gibi sebepler düşünebilirdi. Ancak bu ürünlerin tanıtımlarına daha çok var.

Firma tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Ama söylentilere göre bu geçici kapatılmaların, çalışanlar için sunulmuş ön-tatil uygulamaları olduğu söyleniyor. Bu tarihlerin peşinden, mağazaların neden kapatıldığını da öğreneceğiz.