Lady Gaga Uzaya Gidiyor!

In Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Lady_Gaga

Lady Gaga 2015 yılında uzaydan şarkı söyleyen ilk sanatçı olacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Virgin Galactic şirketinin 2014 sonundan itibaren biletli yörünge uçuşlarına başlaması planlanıyor. Sir Richard Branson tarafından kurulan Virgin Galactic dünyanın ilk sivil uzay seyahat firması olarak tarihe geçmiş olacak. Ancak iş bununla bitmiyor, uçuşlar başladıktan sonra 2015 yılında şirketin New Mexico’daki Spaceport America üssünde bir de müzik festivali düzenlenecek.

Zero G Colony adıyla düzenlenecek olan bu festival bünyesinde pek çok sanatçı ve müzik grubunun da konserler vermesi planlanıyor. Ancak içlerinde en önemlisi Lady Gaga tarafından verilecek olan performans olacak, çünkü kendisi şarkılarını bir Virgin Galactic gemisinden, yüksek yörüngede uçarken ve tamamen yerçekimsiz ortamda icra edecek. Bunun için önceden bir ay eğitim alacak olan Lady Gaga, bu sayede geminin içindeki farklı atmosferde detone olmadan şarkı söyleyebilecek tecrübeyi edinecek.

Ancak uzaya çıkacak olan tek ünlü isim o değil, bir diğer ünlü müzisyen Sarah Brightman 2015 sonbaharında Uluslararası Uzay İstasyonu’na bir yolculuk yapma hazırlığında. Burada Rus kozmonotlarla 10 gün geçirecek olan Brightman, istasyonda müzik kaydı da yapacak. Justin Bieber’ın da Virgin Galactic biletine 250.000 dolar ödediği biliniyor ve o da yörüngede şarkı söylemeyi amaçlıyor. Bunlar dışında yakın zamanda uzaya çıkmayı planlayanlar arasında ise Angeline Jolie, Ashton Kutcher ve Leonardo DiCaprio gibi isimler de geçiyor.