Anasayfa Oyun Middle-Earth: Shadow of Mordor Duyuruldu!

Middle-Earth: Shadow of Mordor Duyuruldu!

shadow of mordor

Yepyeni Orta Dünya macerası Shadow of Mordor’a ait ilk detaylar belli oldu!

Orta Dünya ve Tolkien hayranları için mutlu bir haberimiz var. Orta Dünya temalı yeni oyun Shadow of Mordor duyuruldu. Dünyanın önde gelen oyun dergilerinden Game Informer’ın özel olarak duyurduğu yeni oyun, Monolith Studios tarafından geliştiriliyor. Oyunun dağıtımı ise Warner Bros. tarafından üstlenilmiş durumda.

Shadow of Mordor, eski ve yeni nesil konsolların yanı sıra PC platformu için de üretiliyor. SoM, Nemesis adlı yepyeni oyun sistemi ile dikkat çekiyor. Nemesis sistemi sayesinde, oyun boyunca sadece karakterimiz değil, karşılaştığımız her bir düşman bizimle birlikte gelişecek.

Oyunun hikaye kısmı, War in the North’ta olduğu gibi, kitaptaki olaylarla paralellik gösteren bir senaryodan oluşuyor. Talion adlı yalnız bir kolcuyu yöneteceğimiz oyun, The Hobbit ile The Lord of The Rings kitapları arasındaki zaman diliminde geçiyor. Oyunun isminden de anlaşılacağı üzere yolumuz bol bol Mordor diyarından geçecek.

Middle-earth: Shadow of Mordor; PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformları için piyasaya sürülecek. Oyun Amazon, Best Buy ve GameStop üzerinden ön siparişe açılmış durumda. Shadow of Mordor, 31 Aralık 2014’te piyasaya sürülecek.