PS4’e MP3 Desteği Daha Sonra Gelecek

In Oyun by Mehmet Melik ArslanLeave a Comment

Sony PS4

Sony, yeni nesil oyun konsolunda müzik CD’lerini ve MP3’leri desteklemeyecekti. Ancak ileride bunu düzeltecek bir yama artık söz konusu…

Çoğu oyunsever, yeni nesil konsolların çıkmasını dört gözle bekliyor. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 4’ün de çıkışının yapılması en çok beklenen oyun konsolu olduğunu söyleyebiliriz. Ancak çoğu kullanıcı, Sony’nin bu yeni nesil, teknoloji harikası konsolda müzik CD’lerinin, MP3 dosyalarının ve DLNA medya akışının desteklenmediğini öğrendiklerinde hayal kırıklığına uğramıştı. Fakat Sony’nin bugün yaptığı açıklamaya göre PS4, söz konusu tüm özellikleri ileride gelecek bir güncelleme ile destekleyecek.

Sony PlayStation Uluslararası Stüdyoları Lideri Shuhei Yoshida, belirtilen özelliklerin olmamasından ötürü şirketin bu denli bir ters tepki göreceğini tahmin etmemiş olduklarını söyledi. “MP3 ya da DLNA konusunda hiç düşünmedik aslında. Eninde sonunda yaparız dedik, zaten tüm Playstation ürünlerinde yaptığımız bir şeydi. Açıkçası gafil avlandık diyebilirim.”

PS4 ekibinin bu özellikleri ne zaman sunabileceği konusunda şu anda kafa yorduklarını belirten Yoshida, bu güncellemenin ne zaman gelebileceğine dair bir tarih vermedi. Microsoft’a baktığımızda, Xbox One’ın çıkar çıkmaz müzik CD’lerini ve DLNA’yı destekleyeceğini görüyoruz. MP3 desteği ise şimdilik eğer MP3’ler Windows 8 ya da Windows 8.1 işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayardan aktarılıyorsa geçerli.