Xbox One’ın Çıkış Oyunlarına Kısa Bir Bakış

In Oyun by Mehmet Melik Arslan1 Comment

xbox-one-ücret

Xbox One, 22 Kasım’da tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Xbox One için aynı tarihte çıkış yapacak oyunlara bir göz atalım.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox One’ı 22 Kasım’da tüm oyunseverlere sunacak. Avrupa’da bu tarihte çıkış yapması beklenen konsolun Türkiye çıkışı ise henüz tam olarak belli değil. Geçtiğimiz Ağustos ayında Xbox One’ın çıkış oyunlarını listelemiştik. Bu oyunlardan 21’ine kısaca göz attık, yazımızda oyunların detaylarını bulacaksınız.

 

Forza Motorsport 5

Forza Motorsport 5

Turn 10 Interactive ekibi tarafından geliştirilen araba yarış oyunu, Xbox One’ın gücüyle kullanıcılara zevkli bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Ryse: Son of Rome

Ryse Son of Rome

Başlarında üç Türk kardeşin bulunduğu (Cevat, Avni, Faruk Yerli) Crytek ekibi tarafından geliştirilen Ryse: Son of Rome da Xbox One’ın çıkış oyunlarından bir tanesi. Bu oyun yalnızca Xbox One için çıkış yapacak ve Kinect 2 ile oynanabilecek. Özellikle Kinect için geliştirilen oyun, Roma İmparatorluğu’nda intikam arayan bir karakter üzerine kurulu.

Dead Rising 3

Dead Rising 3

Capcom firmasının Vancouver’daki ekibi tarafından hazırlanan oyun, Xbox One kullanıcılarına dilediği kadar zombi öldürme, parçalama deneyimi yaşatacak. Heyecan ve gerilimin had safhada olacağı bu oyun, açık dünya (open world) tarzında olacak.

Killer Instinct

Killer Instinct

Bütün Xbox One kullanıcıları için bedava olarak sunulan bu oyun, Rare ve Double Helix firmaları tarafından geliştirildi. Klasik dövüş oyunları, her zaman için oyun konsollarının olmazsa olmazlarından olmuştur. Oyunda daha fazla karakter isteyen kullanıcılar, karakter başına ya da toplu ödeme yaparak karakter satın alabilecekler.

Zoo Tycoon

Zoo Tycoon

Birkaç yıllık aradan sonra, Frontier Developments tarafından geliştirilen bu hayvanat bahçesi simülasyonu Microsoft tarafından Xbox One kullanıcıları için sunuldu.

Lococycle

Lococycle

Twisted Pixel tarafından geliştirilen bu oyun, komik bir aksiyon ve macera oyunu. Oyunun teması bir adam ve onun konuşan motosikleti üzerine kurulu.

Crimson Dragon

Crimson Dragon

Japon oyun geliştiricisi Land Ho tarafından yapılan bu shooter oyununda, bir ejderhayı yönetiyorsunuz.

Powerstar Golf

Powerstar Golf

Bu indirilebilir arcade golf oyunu, Zoë tarafından Microsoft Studios için, özellikle Xbox One’a özgü geliştirildi. Xbox One çıkış yaptıktan sonra birçok golf oyunu daha kullanıcılara sunulacak.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV Black Flag

Diğer platformlar için halihazırda çıkışını yapmış olan Assassin’s Creed serisinin yeni üyesi Black Flag, yeni nesil konsolun çıkışıyla birlikte Xbox One kullanıcılarına da sunulacak. Oyun, Ubisoft tarafından geliştiriliyor ve açık dünya (open world) oynanış biçimine sahip.

Battlefield 4

Battlefield 4

DICE tarafından geliştirilen, halihazırda diğer platformlar için sunulmuş olan bu popüler oyun da Xbox One’ın çıkışıyla Xbox One’da oynanabilecek. Electronic Arts’ın dağıtımcılığını üstlendiği oyun, askeri savaş temasını içeriyor.

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty Ghosts

Bu oyun da diğer platformlarda piyasaya sürülmüş durumda. Activision tarafından geliştirilen, dünyanın en çok hit yapan askeri savaş oyunu serisinin son üyesi Call of Duty: Ghosts, Xbox One kullanıcılarına da sunulacak. Ayrıca Xbox One ve Xbox 360 kullanıcıları, ileride çıkacak DLC paketleri için daha avantajlı olacaklar.

FIFA 14

FIFA 14

EA tarafından hazırlanan futbol oyunu serisinin yeni üyesi FIFA 14, Xbox One için çıkacak hit oyunlardan bir tanesi.

Fighter Within

Fighter Within

Ubisoft tarafından geliştirilen bu oyunu oynamak için Kinect gerekiyor. Kinect olmadan oynanmayan bu oyunda dövüşmek için kendi bedeninizi kontrol cihazı olarak kullanıyorsunuz.

Just Dance 2014

Just Dance 2014

Ubisoft’un çok satan dans oyunu serisinin yenilenmiş hali de Xbox One’ın çıkış oyunlarından birisi olacak. Kinect ile de oynanabilecek.

LEGO Marvel Super Heroes

LEGO Marvel Super Heroes

Warner Bros. Interactive, aile içerisinde de oynanabilecek süper kahramanların bulunduğu aksiyon oyununu Xbox One’a port ederek yeni nesil oyun konsolundaki yerini aldı.

Madden NFL 25

Madden NFL 25

EA tarafından hazırlanan Amerikan Futbolu temalı oyun serisinin son üyesi de Xbox One’ın çıkış oyunlarından birisi.

NBA Live 14 ve NBA 2K14

NBA Live 14

2K Sports ve EA Sports tarafından hazırlanan iki profesyonel basketbol oyunu, Xbox One kullanıcıları için de sunulacak. Duyurulmadı, ancak bu oyun da Kinect desteğine sahip olursa daha çok ilgi görebilir (Görsel NBA Live 14’e aittir).

Need For Speed Rivals

Need Fopr Speed Rivals

Forza Motorsport 5’e ek olarak, yarış türü alanında Xbox One’ın çıkış oyunları listesinde EA’in popüler NFS serisinin son üyesi Rivals da yer alıyor.

Skylanders: Swap Force

Skylanders Swap Force

Activision tarafından geliştirilen bu zevkli oyunda, gerçek minyatür figürlerle kendi kahramanlarımızı seçebiliyoruz. Xbox One kullanıcıları için oldukça eğlenceli dakikalar yaşatacak bir oyun.

Zumba Fitness: World Party

Zumba Fitness World Party

Majesco tarafından hazırlanan bu dans oyunu da Xbox One’ın çıkış oyunları arasında yer alıyor. Kinect ile de oynama desteği veren oyun, egzersiz yapmak için de kullanılabilir.