Xbox One ilk gün problemleriyle piyasaya sürüldü.

Xbox One Sorunlarla Beraber Geldi

In Haber by Özay Şen2 Comments

Xbox One ilk gün problemleriyle piyasaya sürüldü.

Xbox One ilk gün problemleriyle piyasaya sürüldü.

Xbox One kullanıcılarının şikayetleri üzerine Microsoft açıklama yapmak zorunda kaldı.

Xbox One’a ilk elden ulaşan kullanıcıların birçoğu, yaşadıkları problemler sebebiyle Microsoft’u şikayete boğdu. Microsoft bu kadar şikayetin üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Kullanıcıların açıklamasına göre konsolun disk okuyucusu garip sesler çıkarıyor. Hatta konulan diskleri okuyamayabiliyor. Microsoft’un açıklamasına göre bu problemi belirli bir kesim yaşıyor. Bu problem tüm Xbox One konsolları için geçerli değil.

Disk okuma problemi yaşayan kullanıcılar için ücretsiz indirme seçeneği sunuldu. Microsoft problem üzerinde çalıştığını ve geçici bir süreliğine disk okutamayan kullanıcılar için indirme seçenekleri sunacağını belirtti.

Microsoft, Xbox 360’tan 8 yıl sonra piyasaya çıkardığı yeni nesil oyun konsolu Xbox One’dan şimdilik mutlu. Küresel çapta ilk 24 saat içerisinde 1 Milyon adet satış rakamına ulaşıldığı belirtildi. Birleşik Krallık’ta ilk 48 saat içerisinde yaptığı 150.000 satış rakamıyla da, Xbox 360’ı ikiye katlamış oldu.

Redmond merkezli firma daha önce de Xbox 360 ile ilk gün problemleri yaşamıştı. Önceden tecrübe ettiği üzere bu problemlere hızlı çözümler bulmazsa, Xbox One kullanıcıların gazabından korkmaya başlayabilir.