Nvidia Shield 1080p Desteği Sağlayacak

In Mobil, Oyun by Özay Şen1 Comment

Nvidia Shield için önemli bir güncelleme sunuldu.

Nvidia Shield için önemli bir güncelleme sunuldu.

Nvidia’nın mobil oyun konsolu Shield’e güncelleme geldi. Güncelleme sayesinde oyunlar 1080p desteğiyle oynanabilecek.

Nvidia’nın geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürdüğü mobil oyun konsolu Shield için geniş kapsamlı bir güncelleme geldi. Nvidia, Ekim ayında GameStream özelliği sayesinde, PC oyunlarını Shield üzerinde 720p desteğiyle oynamaya imkan sağlamıştı. Şimdi bu özellik 1080p kalitesine yükseltiliyor.

Güncellenmiş GameStream özelliği sayesinde Assasin’s Creed IV: Black Flag ve Battlefield 4 gibi oyunlar 60fps ile 1080p çözünürlükte oynanabilecek.

Shield üzerinde bulunan kontrol çubuklarında da güncelleme yapıldı. Temple Run gibi hareket bazlı oyunlarda dokunmatik ekran yerine, kontrol çubukları kullanılabilecek. Bu da Shield’in oynanabilirliğini artıran bir özellik. Kontrollerde yapılan değişiklikler sayesinde FPS tabanlı Android oyunları için de rahat bir altyapı sağlanmış durumda.

Nvidia ayrıca önemli bir açıklama daha ekledi. GRID buluttabanlı stream özelliği sayesinde, PC’ye bağlanmadan Shield üzerinden PC oyunları oynanabilecek. Bu özellik şu an sadece Kuzey Californiada yaşayan Shield kullanıcıları için geçerli. Beta sürecinin tamamlanmasının ardından bu özellik tüm kullanıcılar için geçerli olacak.

Nvidia Shield için hazırladığımız inceleme videosunu da aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz: