Facebook’a Bakarken Canından Oluyordu!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Facebook Logo

Telefonundan Facebook’u kontrol eden bir kadın denize düştü. Yüzmeyi bilmeyen kadını polis kurtardı!

Tayvanlı turist kadın, Melbourne’de bulunan St. Kilda İskelesi’nde dolaşırken, gece karanlığında denize düştü. Port Phillip Körfezi’nin soğuk sularına düşen kadını, polis ekipleri bir bot aracılığıyla kurtardı.

Polisin açıklamasına göre denize düşen kadın kısa sürede farkedildi. Kendisi suyun üzerinde yatay bir biçimde durduğu için, yüzmeyi bilmediği hemen anlaşılmış. İşin daha korkunç tarafı, balıkçılar birkaç gün önce, 3 metre büyüklüğünde bir köpekbalığının körfez içlerine geldiğini söylemişlerdi.

İsmi açıklanmayan kadının denize düşme sebebi ise Facebooku kontrol etmesi. Gece karanlığında mobil cihazı üzerinden Facebook hesabını kontrol eden kadın, yolunu göremeyince denize düşmüş. Polisin açıklamasında denizden çıkarılan kadın, telefonunu halen elinde tutuyormuş.

Kadının herhangi bir zarar görmediği belirtildi. Bu trajikomik olay insanı biraz da düşünmeye itiyor. Sosyal medya platformları, avucumuzun içine sığacak boyutlara indirgendi. Küçücük bir ekrandan gelecek bildirime o kadar takılıyoruz ki, gideceğimiz yolu bulmakta zorlanıp, hayatımızı tehlikeye bile atabiliyoruz.