CyanogenMod kullanan cihazlar 10 Milyon'u aştı.

10 Milyon’dan Fazla Android Cihaz CyanogenMod Kullanıyor

In Haber, Mobil by Özay Şen2 Comments

CyanogenMod kullanan cihazlar 10 Milyon'u aştı.

CyanogenMod kullanan cihazlar 10 Milyon’u aştı.

Android kullanıcılarına özel ROM kurulumu sağlayan CyanogenMod, 10 Milyon cihaza ulaştı!

Mobil piyasaya neredeyse her ay onlarca Android cihaz çıkıyor. Bundan 5 yıl önceki telefon kalabalığının katbekat üstünde Android telefonlar, tabletler var. Her geçen gün bu cihazlara olan talep de artıyor. Firmalar en üst sırada yer almak için kıyasıya rekabet içerisindeler.

Madalyonun öteki yüzünde ise kullanıcılara özgürlük sağlayan uygulamalar, modlar ve programlar var. Bunlardan en meşhuru CyanogenMod’un 10 Milyon’dan fazla Android cihaza ulaştığı duyuruldu!

Yazılımın geliştiricileri duyuruyu resmi sayfalarından yaptılar. CyanogenMod ROM’larının milyonlarca cihaza destek verdiğini belirttiler. 10 Milyon ibaresi kullanıcıları değil, cihazları belirtiyor. Ayrıca 90 gün boyunca aktif olarak kullanılmayan cihazlar bu listeye dahil değil. Yani belirtilen sayıdan daha fazla cihazda CyanogenMod yüklü olabilir.

Kullanıcıların CyanogenMod’a bu kadar ilgi göstermesi tabii geliştiricilerini de şaşırtmış durumda. Gün geçtikçe kominitelerini daha da geliştireceklerini yeni ROMların yolda olduğunun da müjdesini verdiler.