Vodafone, Yeni Yıl İçin Birbirinden Şık Hediyeler Sunuyor

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

Vodafone Önce Kadın

Vodafone herkesi, tam 81 ilden üreten kadınların ürünlerini pazarladığı “Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası”na davet ediyor.

Vodafone Türkiye’nin “Teknoloji Hayatın Hizmetinde” vizyonu ve kadınların gücüne teknolojiyle güç katma hedefiyle sürdürdüğü “Vodafone Önce Kadın” programı, yeni yılda yeni umut ve mutluluklara da kapı açıyor. Program kapsamında hayata geçirilen “Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası” yılbaşı hediye alışverişinin alternatif noktası olurken, herkesi, üreten kadınları desteklemeye de teşvik ediyor. Yılbaşında sevdiklerini sürpriz hediyelerle mutlu etmek isteyenler, “Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası”nda, Türkiye’nin 81 ilinden kadınların, Ev Dekorasyonu’ndan Giyim ve Aksesuar’a, Güzellik ve Kozmetik’ten Yiyecek ve İçecek’e pek çok farklı kategorideki el emeği, göz nuru ürünlerini bulabiliyor. Bu yılbaşı alışverişini “Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası”ndan yapanlar, üreten kadınlara destek olmanın da mutluluğunu yaşıyor.

Vodafone ile Türkiye’nin üreten kadınları ekonomiye katılmaya devam edecek

Vodafone’un bir sosyal iş modeli olarak tasarladığı “Vodafone Önce Kadın” programı, kadınların sadece iletişim ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda onların ekonomiye katılım ve girişimcilik fırsatlarından faydalanması için ürün ve servisleri Türkiye’de ilk kez tek çatı altında toplayan bir program. Program kapsamında Sahibinden.com işbirliğiyle hayata geçen “Vodafone Önce Kadın İlan Servisi” ile kadınlar, el emeği ürünlerini tek bir SMS veya MMS ile Önce Kadın adresindeki sanal pazara taşıyor. Türkiye’nin üreten kadınları, bu ücretsiz servis sayesinde ürünlerini, “Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası”nda herhangi bir aracıya gerek duymadan pazarlıyor.

Tek bir SMS ile sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya satış imkânı

Kadınlar, el emekleriyle ürettikleri ürünlerinin fotoğraflı ilanlarını ILAN yazıp boşluk bırakıp ilan metinleriyle birlikte 2488’e ücretsiz gönderiyor. İlanlar, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Sahibinden.com’daki “Vodafone Önce Kadın Mağazası”nda yayınlanıyor. Üreten kadınlara destek olmak isteyen Türkiye’den ve dünyadan herkes, bu ürünleri internet üzerinden satın alabiliyor.

Rakamlarla Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası

  • Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası, Mayıs 2013’te hizmete girdi.
  • Mayıs – Aralık 2013 dönemi arasında Vodafone Önce Kadın Sanal Mağazası’na verilen ilan sayısı 5.000’e ulaştı.
  • Aynı dönemde mağazanın tekil ziyaretçi sayısı 230.000’e ulaştı.
  • Tüm ilanların görüntülenme sayısı 1,5 milyonu aştı.
  • Servisi kullanıp, yakınlarına tavsiye eden kadın oranı %90.
  • Servis sayesinde satış yapan kadınlar, tek bir SMS ile ortalama 101 TL’lik gelir elde etti.
  • En çok ilan verilen üç kategori sırasıyla; el işi ve sanat, yiyecek ve içecek ile ev ve dekorasyon ürünleri oldu.
  • En çok ilan veren iller; İstanbul, Bursa, Konya-İzmir olarak sıralandı.
  • İlan verilen ürünlerden en ucuzu 50 Kuruş ile yiyecek mamulleri olurken, en pahalı ürün 50.000 TL’lik fiyatıyla yağlı boya üzerine el nakışı tablo oldu.
  • Verilen ilanların %40’ı, fiyatı 20 TL ve altındaki ürünlerden oluştu.