Star Wars 1313 de asla göremeyeceğimiz oyunlar arasına katıldı.

Disney, Star Wars 1313 Projesini İptal Etti

In Haber by Özay Şen1 Comment

Star Wars 1313 de asla göremeyeceğimiz oyunlar arasına katıldı.

Star Wars 1313 de asla göremeyeceğimiz oyunlar arasına katıldı.

Takipçilerinin merakla beklediği Star Wars 1313 oyunu asla gün ışığı görmeyecek.

Geçtiğimiz yıl Lucasfilm ve ona bağlı olan birçok kuruluş Disney firmasına geçmişti. Bu süreç içerisinde Lucasarts kapatıldı. Oyuncuların merakla beklediği Star Wars 1313’e ne olacağı ise büyük bir muamma olarak kaldı.

Yeni çıkan bir habere göre Star Wars 1313, oyuncularla buluşmayacak. Disney, ABD Marka ve Patent bürosuna başvurarak Star Wars 1313’ün yayın haklarından vazgeçtiğini belirtti.

Aslında oyunun iptal edildiği geçtiğimiz yıl Mayıs ayında kesinleşmişti. Disney’in Lucasart’ı kapatmasıyla birlikte birçok oyunun yapımı da durduruldu. Star Wars oyunlarının geliştirici hakları Electronic Arts’ın eline geçmişti. Ancak EA’in yakın bir gelecekte Star Wars 1313’ü yeniden canlandıracağını ya da başka bir firmaya devredeceğini hiç sanmıyoruz.

Star Wars 1313, daha çıkmadan gelmiş geçmiş en iyi Star Wars oyunu olarak nitelendiriliyordu. İnteraktif ve sinematik kurgusuyla, kalitesiyle isminden çok bahsettirebilecek yapıda bir oyundu. Hatta geçtiğimiz Ekim ayında, oyuncuların Boba Fett’i kontrol edebileceklerine dair bir söylenti bile çıkmıştı. Ancak bunların hiçbiri yaşanmayacak.