Anasayfa Haber Google Glass’a Rakip Geliyor!

Google Glass’a Rakip Geliyor!

Galaxy Glass

Samsung, önümüzdeki aylarda Google Glass’a rakip olacak Galaxy Glass’ı tanıtacak!

Giyilebilir teknoloji, Google Glass ile geçtiğimiz yıl içerisinde literatürümüze giriş yaptı. Akıllı saat, gözlük derken birçok farklı ürün piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor.

Güney Kore merkezli, teknolojinin ağır topu Samsung da bu pazarda etkin rol oynamak istiyor. Korea Times’da çıkan habere göre, Samsung, Şubat ayında Barselona’da düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi sırasında Galaxy Glass adını verdiği yeni teknolojisini ortaya çıkaracak. Birçoklarına göre ise tanıtım IFA 2014 Fuarı’nda gerçekleşecek.

Öyle ya da böyle Samsung, geçtiğimiz yıl yüze takılabilen, gözlük şeklinde bir cihazın patentini satın almıştı. Google, hali hazırda Google Glass ile pazara giriş yaptı. Henüz bir rakibi yok. Ancak ellerini sıvazlayan birçok firma var. Bunlardan biri de Samsung.

Giyilebilir teknoloji pazarı gelecek vaad ediyor. Firmalar bu pazara ilk önce girmek için birbirleriyle yarışıyor. Mobil cihazların yükselişe geçtiği dönemde, ürünler arasında bağlantı sağlayan bu teknoloji önümüzdeki yıllarda çok konuşulacak.

Oyun tutkunu ve kitap kurdu. Yeri gelir masaüstü oyun oynar hatta oynatır. Kardeş site Frpnet ile uzun zamandır içli dışlıdır. Bilimkurgu'yu ve bilimin kendisini yakından takip eder.