LG’nin En Yeni Ürünleri LG InnoFest 2014’te Tanıtıldı

In Haber, İş by Özay Şen1 Comment

LG 77-inç OLED TV

LG, İstanbul’da düzenlediği Innovation Festival (InnoFest) Roadshow etkinliğinde en yeni teknolojilerini ve en yenilikçi ürünlerini global tüketicilerinin beğenisine sundu.

LG Electronics, 12-14 Şubat tarihleri arasında Hilton Convention Center’da tüm dünyadaki iş ortaklarına, distribütörlerine ve bayilerine yönelik düzenlediği LG InnoFest 2014’te, ev elektroniğinden beyaz eşyaya, IT ürünlerinden kurumsal çözümlere kadar yeni ürün gamını sergiledi. Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde başlayan Roadshow’un Nisan ayında Avrupa ve Mayıs ayında da Asya ayağının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen LG InnoFest, küresel tüketici elektroniği ve beyaz eşya sektörlerinde LG’nin konumunu güçlendiren önemli bir platform olma özelliği taşıyor. Ayrıca, LG’nin “Yapabileceklerinin Sınırı Yok” iletişim teması altında yerel düzeydeki sektör beklentilerine de cevap veriyor.

Yüzlerce LG iş ortağının InnoFest açılış töreninde biraraya geldiği etkinlik Doğu ve Batı kültürünün ortak noktasında konumlanmış İstanbul’da gerçekleştirildi. Katılımcılar, LG’nin 2014 TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima ve akıllı telefon ürün gamını görmek ve yakından inceleyebilme fırsatına sahip oldu.

InnoFest’te LG’nin amiral gemisi olarak tanımladığı ürünler de sergilendi ve basın mensuplarının beğenisine sunuldu. Bunlar, 77 inç LG ULTRA HD CURVED OLED TV, 105 inç CURVED ULTRA HD TV, G Flex esnek akıllı telefon ve içinde buzdolapları, çamaşır makineleri, gelişmiş pişirme ve temizlik ürünlerinin bulunduğu beyaz eşya ürün gamı oldu.

Etkinlikte öne çıkan diğer ürünler ise, yiyeceklerin elektrik kesintisinde bile taze kalmasını sağlayan Power Cut Evercool buzdolapları ve LG’nin gelişmiş 6 farklı yıkama hareketine sahip 6 Motion Direct Drive çamaşır makineleri oldu.

LG InnoFest’in, LG markasına inanan ve dünyanın her yerinde LG markasını güçlendiren iş ortakları ile yakın ilişkiler kurmaları için önemli bir fırsat olduğunu kaydeden LG Electronics Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Kevin Cha, “Başarımızın temelinde, InnoFest gibi etkinlikler ile global bir kitleye yerel çözümler sunma yeteneğimiz bulunuyor” diye konuştu.