Anasayfa Haber Nike’tan Yeni Marty McFly Ayakkabıları Geliyor

Nike’tan Yeni Marty McFly Ayakkabıları Geliyor

nike-mag

Back to the Future’un 2. filminde Marty McFly’ın giydiği ayakkabılar 2015’te yeniden pazara giriş yapacak.

Back to the Future serisinin hayranlarının, filmler ile kurduğu hayaller yavaş yavaş gerçek oluyor. Hepimiz 2015 yılında uçan kaykaylar ile havada süzülmek, saatte 88 mil hızla hareket ettiğinde zamanda sıçrama yapan bir DeLorean istiyoruz. DeLorean’ın elektrikle çalışan 2014 modelleri pazardaki yerini aldı. Gerçi zamanda yolculuk edemiyorlar.

Ancak sevindirici bir haber Nike firmasından geldi. Daha önce 2011 yılında üretilen Nike MAG, yeniden pazara sunulacak. Mart McFly’ı canlandıran Michael J. Fox, Nike MAG için bir yardım kampanyası düzenlemişti. Satın alınan her ayakkabının kazancı, kendisinin kurduğu Parkinson Vakfı’na bağışlanacaktı.

nike-mag-2

1.500 adet üretilen ayakkabılar halen tükenmiş değil. Birçok online alışveriş sitesinde 8.000 Dolar’a alıcı buluyor. Sınırlı sayıda üretilmesine karşın, bu ayakkabıya beklenen ilgi gösterilmemişti. Nike, Back to the Future 2’nin geçtiği 2015 yılına bir gönderme yaparak yeni MAG’leri piyasaya süreceğini açıkladı.

Nike tasarımcılarından Tinker Hatfield’in açıklamasına göre yeni MAG’ler 2015 yılı içerisinde pazara sunulacak. Ayakkabıların filmde olduğu gibi ışıklandırma ve bileği kavrama gibi özellikleri olup olmayacağı henüz bilinmiyor.