Anasayfa Haber Acer Yeni Liquid Z4 ve Liquid E3 Telefonlarını Tanıttı

Acer Yeni Liquid Z4 ve Liquid E3 Telefonlarını Tanıttı

liquid-z4

Acer, Liquid Z4 ve Liquid E3 telefonlarını, İspanya’daki MWC 2014 sırasına resmi olarak ortaya çıkardı.

Liquid Z serisinin başarısının ardından, Barselona Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Acer, fotoğraf çekmek, internette gezinmek ve sosyal medyayı kullananlar için tasarlanan kompakt 4 inç akıllı telefonu yeni Liquid Z4’ü tanıttı.

Liquid Z4 hareket halindeyken tutulmasını kolaylaştıran pürüzsüz kenarlara sahip bir şekilde tasarlanmıştır. Yalnızca 130 gram ağırlığında olan Liquid Z4 kompakt bir tasarıma sahiptir ve 9,7 mm kalınlığıyla elinize veya cebinize rahatça yerleşir.

DTS Sound teknolojisi tarafından desteklenen ön hoparlör daha zengin bir deneyim sunar. AcerRAPID tasarımı kullanıcıların ekranı etkinleştirmelerine ve/veya uyandırmalarına, kamerayı başlatmalarına, fotoğraf çekmelerine, ana ekrandan uygulamaları başlatmalarına ve telefon çağrılarını son derece sezgisel bir şekilde cevaplayabilmelerine izin vererek “tek elle” kontrolü daha da efektif hale getiren kişisel bir kumanda işlevi görür.

Zarif, parlak ve ipeksi yüzeyinin altında Android 4.2.2 işletim sistemini kullanan Liquid Z4, kullanıcılara çift çekirdekli 1.3 GHz işlemci, 4 GB dahili kullanım depolama, Wi-Fi, entegre GPS ve LED flaşlı 5 megapiksel kamera gibi birçok özellik sunar.

Sınıfının en iyisi kamera

5MP kamera hareket halindeyken fotoğraf çekmek isteyenler için idealdir. Geleneksel 4 element yerine 5 elementli f2.4 lens ve otomatik odaklama özelliği ile resimler her zamankinden daha keskin ve canlı görünür.

Size özel profiller

Liquid Z4’ün farklı kullanıcıları ve yaş gruplarını hedefleyen dört farklı Hızlı Modu bulunur.

  • Temel mod: sabit arama ve mesaj fonksiyonlarıyla gençler içindir
  • Kolay mod: hayatı kolaylaştırmak için mesajlar, radyo, hava durumu, büyütme, saat, hızlı arama kişileri
  • Klasik mod: ilk kez akıllı telefon kullananlar için basit ve organize bir şekilde düzenlenmiş tüm ana fonksiyonlar
  • Tuş takımı modu: öncelikli olarak sesli komut kullanan ve tuş takımlarına hızlıca ulaşmak isteyenler için.

Float uygulamaları ile daha kolay çoklu görevler

AcerFloat kullanıcı arayüzü uygulama pencerelerinin açık kalmalarını sağlar , böylece kullanıcılar bir başkasını açmak için bir uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan çoklu görevleri yerine getirebilirler. Bir tuşa basılarak, uygulamaların yarı saydam bir ekranda kullanılan fonksiyonun üzerinde yüzdüğü Float Uygulamaları kısayolu getirilir.

Kamera, haritalar, hesap makinesi ve notlara erişmek veya aralarında geçiş yapmak kolaydır ve 8 favori uygulama kısayoluna kadar özelleştirilebilir. Bir Float Çağrı bildirimi kullanıcıların tüm ekranı kaplayan gelen çağrılar tarafından rahatsız edilmemelerini garanti eder. Bir çağrı geldiğindeyse, Float Caller mini penceresi açılır ve kullanıcı çağrıyı yanıtlamayı veya bir hızlı mesajla cevap vermeyi seçebilir.

Kolay Dosyalar ve Medya paylaşamı

Acer akıllı telefonlar aynı zamanda kullanıcıların çeşitli bilgi işlem cihazları kullanarak fotoğraflarının diğer bağlı cihazlara yedeklenmesi de dahil olmak üzere multimedyalarını ve veri dosyalarını kolayca alabilmelerini, kullanabilmelerini ve paylaşabilmelerini sağlayan bir dosya paylaşım ve medya yönetimi çözümü olan AcerCloud’u destekler. AcerCloud, platformdan bağımsız olarak cihazlar arasında dijital varlıkların yönetimini basitleştirir ve yeni Acer ürünlerinde ücretsizdir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Liquid Z4 Avrupa’da Nisan ayından itibaren tavsiye edilen 99 Euro fiyatıyla temin edilebilecektir. Renk seçenekleri: Essential White ve Titanic Black.

Liquid E3 Akıllı Telefon

liquid-e3

Akıllı telefon serisinin başarısının ardından, Acer çektikleri harika resimleri sosyal medya aracılığıyla arkadaşları ve aileleri ile paylaşmak isteyen fotoğraf tutkunları için tasarlanan kompakt bir 4.7 inç akıllı telefon olan Yeni Liquid E3’ü tanıttı.

Liquid E3 resimlerin geniş bir görüntüleme açısında daha canlı görünmelerini sağlayan IPS teknolojisine sahip 4.7 inç yüksek tanımlı bir ekrana sahiptir. Eğimli tasarımıyla yalnızca 135 gram ağırlığında olan Liquid E3, kullanıcılara hem dikey hem de yatay olarak kavranabilmesini kolaylaştırarak elde konforlu tutulmasını sağlar.

Şık görünümüne ek olarak, Liquid E3 Android 4.2.2 sistemi, dört çekirdekli 1.2 GHz işlemci, 4 GB dahili kullanım depolama, 1 GB bellek, Wi-Fi ve entegre GPS ile aynı zamanda çok da güçlüdür.

Çarpıcı resimler

Liquid E3 2MP ön kamera ve ultra hızlı odaklı 13MP arka kamerası ile kullanıcıların hiçbir anı kaçırmamalarını garanti eder. Kullanıcılar artık canlı resimler elde etmek için iyi ışıklandırmaya ihtiyaç duymayacak, yüksek hızlı resim işleme ile kullanıcılar istedikleri her an ve her yerde düşük ışıklı fotoğrafları yüksek parlaklıkla çekebilecekler. Kısa mesafede portre kalitesini optimize eden Liquid E3’ün ön flaşı ve arkadaki AcerRAPID tuşu sayesinde ‘kendinizi çektiğiniz fotoğraflar’ da çok çarpıcı çıkacak. Video çekenlerse, sesleri hiçbir bozulma olmadan yüksek kaliteli veren ön hoparlör sayesinde net ve canlı sesler elde edebilecekler.

Kolay çoklu görevler

Acer SnapNote ile kullanıcılar sunumları otomatik açı düzeltme özelliği ve PDF/PPT dönüştürme ile çekerek toplantılar sırasında not almayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırmış olurlar. AcerFloat kullanıcı arayüzü aynı zamanda uygulama pencerelerinin açık kalmalarını sağlar ve böylece kullanıcılar bir başkasını açmak için bir uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan çoklu görevleri yerine getirebilirler. Çoklu görev tuşuna basılarak, açılan uygulamaların yarı saydam bir ekranda kullanılan fonksiyonun üzerinde yüzdüğü Float Uygulamaları kısayolu getirilir.

Kamera, haritalar, hesap makinesi, notlar ve tarayıcı gibi uygulamalara erişmek veya bunların arasında geçiş yapmak çok kolaydır. Bir Float Çağrı bildirimi kullanıcıların tüm ekranı kaplayan gelen çağrılar tarafından rahatsız edilmemelerini sağlar. Bir çağrı geldiğindeyse, Float Caller mini penceresi açılır ve kullanıcı çağrıyı yanıtlamayı veya bir hızlı mesajla cevap vermeyi seçebilir.

Paylaşılması Kolay Dosyalar ve Medya

Acer akıllı telefonlar aynı zamanda kullanıcıların çeşitli bilgi işlem cihazları kullanarak fotoğraflarının diğer bağlı cihazlara otomatik olarak yedeklenmesi de dahil olmak üzere multimedyalarını ve veri dosyalarını kolayca alabilmelerini, kullanabilmelerini ve paylaşabilmelerini sağlayan bir dosya paylaşım ve medya yönetimi çözümü olan AcerCloud’u destekler. AcerCloud, platformdan bağımsız olarak cihazlar arasında dijital varlıkların yönetimini basitleştirir ve yeni Acer ürünlerinde ücretsizdir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Liquid E3 Avrupa’da Nisan ayından itibaren tavsiye edilen 199 Euro fiyatıyla temin edilebilecektir. Liquid E3 bu yıl içinde daha sonra Android KitKat 4.4 güncellemesi alacaktır.