Anasayfa Haber Boeing Telefon İşine Giriyor

Boeing Telefon İşine Giriyor

boeing-black

Dünyaca ünlü uçak firması Boeing, akıllı telefon üretecek.

Boeing, askeri ve sivil pazar için uçak üreten en büyük firmalardan biri. Bunun haricinde uzay programları için motor ve roket bile üretebiliyor. Firma bu sefer bambaşka bir alana el atacak.

Firma, Boeing Black adını verdiği bir telefon geliştirecek. Bu telefon müşteri seviyesinde pazara giriş yapmayacak. Bunun yerine firmanın kendi ortakları ve partnerleri arasında görüşmeler sağlanması için kullanılacak. Elbette anlaşmalı devlet kurumlarına da satılacak. Yani güvenilir bir hat ve platform oluşturulacak. Elbette casusluk ve uçak kaçırma eylemlerinin de önüne geçilmiş olacak.

Boeing, hali hazırda geçtiğimiz yıl bir Android cihaz üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Teknik özellikleri hakkında net bilgiler yok. Telefonun çift SIM desteği olacağı söyleniyor. Ayrıca GSM, WCDMA ve LTE desteği sağlayacak. Hangi GSM operatörlerinin destek vereceği bilinmemekle beraber, üst düzey güvenlik önlemleri sunacağından ötürü ABD Hükümeti’ne ait bakanlıklarda ve kurumlarda da kullanılabileceği öngörülüyor.