Google, Green Throttle Games’i Satın Aldı

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

Green-Throttle-Games

Teknoloji devi, gözden kaçan bir firmayı kısmen satın alarak Android pazarında dengeleri bozmaya niyetlendi.

Daha önce Green Throttle Games ismini duymuş muydunuz? Duymadıysanız sıkıntı yok. Çünkü bu firma hızlı bir şekilde Android oyun konsolu pazarına girip, 2013’ün sonunda fazlasıyla hasar alıp, piyasadan çekilmeye hazırlanıyordu. Firma daha çok Bluetooth ile çalışan oyun kumandaları üzerine yoğunlaşmıştı.

Ancak Google’ın resmi açıklamasına göre teknoloji devi, Green Throttle Games’in büyük bir bölümünü kendi altına toplamaya karar verdiğini açıkladı. Firmanın iş imkanları, iş gücü, konsol bölümü ve iki kurucu ismi Google firmasına taşınacak.

Google’ın henüz Green Throttle Games’i satın alarak ne yapmaya çalıştığı bilinmiyor. Hali hazırda Android tabanlı oyun konsolları, pazarda geride kalmış durumda. Hele ki PS4 ve Xbox One arasındaki konsol savaşından bahsediyorsak, Android tabanlı konsollar çok unutuldu. Bir de tabi işin Steam Machines kısmı var; Ama o da şu an konumuz değil.

Teknoloji devi bu firmayı satın alarak setüstü TV kutusu üzerinde yenilikler yapmak isteyebilir. Google’ın işletim sistemi mobil cihazlarda başarıyla çalışmasına rağmen, işin oyun tarafına baktığımızda kısıtlayıcı ögelerle karşılaşabiliyoruz. Bu sebeple satın alınacak firmanın bağlantıları sayesinde, Google markası adı altında yenilikler görebiliriz.