Anasayfa Haber Amazon’un Oyun Kumandası’na Ait İlk Bilgiler Sızdırıldı!

Amazon’un Oyun Kumandası’na Ait İlk Bilgiler Sızdırıldı!

amazon-oyun-kumandasi

Amazon’un birçok platformda çalışmak üzere tasarladığı oyun kumandası ortaya çıktı.

Amazon, son yıllarda yaptığı yatırımlar ile farklı platformlara yelken açar oldu. Sadece bir online alışveriş sitesi değil, yaşam platformu olmak için çabalıyor.

Son olarak söylentiler Amazon’un bir oyun konsolu ya da benzeri setüstü kutu üzerinde çalıştığına dairdi. Çıkan son sızıntılar ise Amazon’un oyun kumandasını ortaya çıkardı. Bluetooth desteği ile çalışan oyun kumandası sadece oyunlar için değil, medya platformları için de kullanılabiliyor.

amazon-oyun-kumandasi-2

Oyun kumandasının üzerinde Amazon logosu rahatlıkla seçilebiliyor. İki oyun çubuğu, D-pad, sırt ve XYAB butonları bulunuyor. Ön tarafında ise medya ögelerini kontrol etmek için 3 adet ufak tuş mevcut.

Bluetooth ile çalışmasına rağmen, oyun kumandasının iki adet AA pil ile çalıştığı söyleniyor. Batarya durumu kumanda üzerinde bulunan LED panelden takip edilebilecek.

iTunes Radio, Netflix, Hulu ve Amazon’un kendi platformlarında destek vereceği biliniyor. Ancak hangi oyun konsolları ve PC işletim sistemlerine destek vereceği konusunda yeterli bilgi yok.