Anasayfa Oyun Xbox One Resmi Olarak Eylül’de Türkiye Pazarı’nda!

Xbox One Resmi Olarak Eylül’de Türkiye Pazarı’nda!

xboxone

Microsoft, satış rekorları kıran Xbox One’ı Eylül ayında Türkiye dahil 26 ülkede daha pazara sunmaya hazırlanıyor.

Microsoft tarihin en başarılı Xbox lansmanının ardından Xbox One’ı diğer ülkelerle buluşturmaya hazırlanıyor. Xbox One Eylül 2014’ten itibaren dünyanın Türkiye dahil 26 ülkesinde satışa çıkacak.

Xbox One’ın 26 ülkede daha piyasaya sürülmesiyle daha fazla oyun tutkununun Xbox One’ın ayrıcalıklı ve satış rekorları kıran oyunlarına erişimi olacak. Titanfall, Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome ve Kinect Sports Rival gibi oyunların dışında bir sonraki Halo, Watch Dogs, Project Spark, Tom Clancy’s The Division, Sunset Overdrive, Destiny gibi bu kuşağın en fazla beklenen oyunları da sırasını bekliyor.

Xbox One lansmanının ardından oyun ve eğlence tutkunları günde ortalama 5 saatini konsol ile geçiriyor. Microsoft Titanfall’un lansmanı ve en çok beklenen Twitch yayıncılık özelliği ile Xbox Live’da daha da fazla zaman geçirilmesini bekliyor. Geçtiğimiz hafta, Xbox One’ın lansmanından bu yana Xbox Live’da en fazla oturum açılan hafta oldu.

Ürünün 26 ülkede piyasaya çıkışı ile ilgili detaylı bilgiler Nisan ayı sonunda açıklanacak.

Xbox One’ın satışa çıkacağı yeni ülkelerin listesi:

Arjantin

Belçika

Şili

Kolombiya

Çek Cumhuriyeti

Danimarka

Yunanistan

Macaristan

 

Hindistan

İsrail

Japonya

Kore

Hollanda

Norveç

Polonya

Portekiz

Rusya

Suudi Arabistan

Singapur

Slovakya

Güney Afrika

İsveç

İsviçre

Türkiye

Birleşik Arap Emirlikleri

 

Oyun tutkunu ve kitap kurdu. Yeri gelir masaüstü oyun oynar hatta oynatır. Kardeş site Frpnet ile uzun zamandır içli dışlıdır. Bilimkurgu'yu ve bilimin kendisini yakından takip eder.