Prestigio, Windows İşletim Sistemli Yeni Tableti Visconte’yi Tanıttı

In Haber, İş by Özay Şen1 Comment

prestigio-visconte-4

Prestigio, Windows 8.1 işletim sistemli ve 64 Bit Intel işlemcili yeni tablet modeli Visconte’yi teknoloji severlerin beğenisine sundu.

Yenilikçi teknoloji ürünleri dünyanın 85 ülkesinde satılan Prestigio’nun Windows işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayar modeli Visconte Türkiye’de satışa çıktı.

Prestigio Visconte, Intel’in 64 bit mimarisine sahip yeni nesil çift çekirdekli Celeron işlemcisini kullanan ilk cihazlardan birisi olma özelliğini taşıyor. 1.46 GHz hızındaki işlemci bir önceki nesil Atom işlemcilere göre 2 kata kadar daha yüksek işlem performansı ve 3 kata kadar daha yüksek grafik performansı sunuyor.

Prestigio Visconte hem iş hem de eğlence için tek bir cihaz isteyenleri hedefliyor. 1200×800 piksel ekran çözünürlüğü sunan Visconte tablet, 32 GB ve 64 GB depolama alanı seçeneği ile geliyor. Micro SD kart desteği sayesinde depolama alanı 64 GB daha artırılabiliyor. Visconte’nin sadece Wi-Fi özellikli modeli ile birlikte hem Wi-Fi hem de 3G destekli modelleri de bulunuyor. Visconte Pro modelinde ise Windows 8.1 Pro işletim sistemi bulunuyor. Prestigio Visconte hem iş hem de eğitim dünyası için kullanıcıların bütün beklentilerini karşılıyor. Microsoft Office Home ve Student 2013 uygulaması Prestigio kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.

Prestigio Visconte’nin 10 noktadan dokunmatik ekranı ile ister dokunarak, ister bir stylus kalem ile isterseniz de fare ve klavye aracılığıyla Word, Excel, PowerPoint ve One Note uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. SkyDrive uygulaması sayesinde buluttaki dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

prestigio-visconte-3

Prestigio Visconte Pro modeli, en son Windows sürümü ile çalışması sayesinde şirket verilerine güvenli ulaşım ve VPN kullanımı gibi çalışanlar için kritik öneme sahip işlemlerde son derece güçlü bir cihaz olma özelliği taşıyor. Prestigio Visconte Pro geniş uygulama seçeneğine sahip olmasının yanında ofis içindeki yazıcı, tarayıcı ve kamera gibi cihazlarla kolayca bağlantı kurulmasını da sağlıyor.

Prestigio Yönetim Kurulu Başkanı Siarhei Kostevich yaptığı açıklamada, “Prestigio Visconte, dokunmatik ekranlı hepsi bir arada bilgisayar Prestigio MultiBord ile birlikte eksiksiz bir çözüm sunarak iş ve eğitim dünyası işbirliklerini yeni bir seviyeye taşıyan çok önemli bir yeniliktir. Ayrıca her zaman olduğu gibi bunu cazip bir fiyatla sunuyoruz.” dedi.

Prestigio Visconte’nin pazara sunulması hakkında bir açıklama yapan Microsoft Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Don Grantham ise, “Windows, dünya üzerindeki 1 milyardan fazla kişinin hayatının temel bir parçası. Windows, eğlenceden iş hayatına, kurumsal BT yönetiminden internet uygulamalarına kadar diğer tüm işletim sistemlerinden daha fazla kişi tarafından kullanılıyor. Yeni Windows işletim sistemli Prestigio tabletin tanıtılması ile birlikte daha fazla işyeri ve eğitim kurumunun Windows’un üstünlüklerinden yararlanmasını bekliyoruz. Bu yeni tablet Windows tabanlı cihaz ve uygulama ailesinin bir parçası olarak hem bireysel kullanıcıların hem de çalışanların en çok önem verdikleri işlerde güçlenmelerini sağlayacak.” dedi.

Opsiyonel olarak sunulan ve stant olarak da kullanılabilen Prestigio Bluetooth Klavye ile daha kolay bir çalışma imkanı sunan Prestigio Visconte’nin IPS ekranı geniş bir görüş açısı sunarken canlı renkler ve yüksek kontrast oranı ile de beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Prestigio Visconte’nin 32 GB depolama alanı bulunan modellerinden Wi-Fi destekli PMP810EWH 1099 TL, hem Wi-Fi hem de 3G destekli PMP810E3GWH ise 1299 TL fiyata sahip. 64 GB depolama alanı bulunan modellerden ise Wi-Fi destekli PMP810FWH 1169 TL, hem Wi-Fi hem de 3G destekli PMP810F3GWH ise 1349 TL’den satılıyor.

Prestigio Visconte serisindeki modeller ve teknik özellikleri ise şöyle:

prestigio-visconte-5

PMP810EWH

32 GB

Wi-Fi

Windows 8.1

PMP810E3GWH

32 GB

Wi-Fi + 3G

Windows 8.1

PMP810FWH

64 GB

Wi-Fi

Windows 8.1

PMP810F3GWH

64 GB

Wi-Fi + 3G

Windows 8.1

PMP810WH PRO

64 GB

Wi-Fi

Windows 8.1 Pro

PMP8103GWH PRO

64 GB

Wi-Fi + 3G

Windows 8.1 Pro

Ortak Özellikler

 • Ekran: 10.1 inç IPS
 • Çözünürlük: 1280×800 piksel (16:10)
 • CPU: Intel Celeron N2805 (çift çekirdekli, 1.46 GHz)
 • GPU: Intel HD Graphics (667 MHz)
 • RAM: 2 GB
 • Arabirimler: Micro USB 3.0, Mini HDMI, Micro SD
 • Bağlantılar: Bluetooth 4.0 Smart Ready, Miracast
 • Kamera: 1 MP
 • Bellek kartı desteği: 64 GB’a kadar Micro SD
 • Hoparlör: 2 x 0.8 Watt stereo
 • Pil: 4000 mAh Lityum
 • Renk seçenekleri: Gümüş Beyazı ve Koyu Mavi
 • Boyutlar: 258 x 173 x 9.9 mm