Anasayfa Haber iTunes Android Platformuna mı Geliyor?

iTunes Android Platformuna mı Geliyor?

iTunes Türkiye

Apple, beklenmedik bir karar alıp iTunes’u Android’e taşır mı? İşte konu hakkındaki son haberler:

Apple, insanlara iTunes’u ilk tanıştırdığında pek bir işlevi yoktu. Ancak müzik listeleri oluşturmak, takip edilen gruplara benzer farklı çalışmalar öğrenmek, albüm satın almak gibi o dönemde başka hiçbir platformda olmayan özelliklere sahipti. Yani alanının öncüsü olmuştu.

iTunes, bugünlerde en çok kullanılan platformlardan biri. Ancak sadece iOS ve Mac platformu ile sınırlı. Apple, strateji gereği kapalı bir platform. Öne çıkan uygulamaları ya da yazılımları başka işletim sistemlerinde görmek imkansız. Ortaya çıkan son söylentilere göre Apple bu kuralını çiğnemek istiyor olabilir mi?

Söylentilere göre iTunes’un, olası bir Android sürümü hakkında konuşuluyor. Android işletim sistemi müzik platformlarına yabancı değil. Google Play Music ve Spotify bu konuda önde gelen uygulamalardan. Ama işin içine iTunes girerse, dengeler altüst olabilir.

Şu an henüz kesinleşmemiş olmasına rağmen Spotify, Android ve iTunes arasında bir birlik kurulabileceği söyleniyor. Elbette hepsini tek bir bayrak altında göremeyeceğiz. Ama pazar dengelerinin altüst olmaması için bazı uzlaşmalar yapılmaya çalışılıyor olabilir.

İşin özünde, eğer iTunes’un Android platformuna geleceği gerçekse, müzik platformlarında da büyük değişiklikler göreceğiz demektir.