Turkcell, Kurumsal Elçiler Zirvesi Etkinliğini Gerçekleştirdi

In Haber, İş by Özay ŞenLeave a Comment

turkcell

Kurumsal Elçiler Zirvesi’nde bir araya gelen Turkcell çalışanları, aldıkları eğitim sayesinde Turkcell müşterisi şirketlere işlerini büyütmeleri için kılavuzluk ediyor.

Turkcell, eşsiz müşteri deneyimi hedefiyle çalışanlarının eğitimine verdiği önemi, KKTC’de gerçekleştirilen “Turkcell Kurumsal Elçiler Zirvesi” etkinliği ile bir kez daha ortaya koydu. Üç gün süren Zirve’ye, Turkcell teknolojisi ve çözümlerini kurumsal şirketlere ulaştırmada kritik rol oynayan kurumsal satış ve hizmet ekipleri katıldı.

Turkcell kurumsal bayilerinden ve Global Bilgi çalışanından oluşan 1.700 kişilik kadroya Satış Koçluğu, Portföy Yönetimi, Fayda ve Değere Dayalı Satış, Etkin İletişim, yeni ürün ve çözümler konularında eğitimler verildi. Turkcell kurumsal hizmetleri konusunda bilgilendirme seansları düzenlendi ve Turkcell iş ortaklarının ürünleri tanıtıldı.

Zirvede çalışanlara seslenen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, şirketlerin işlerini daha ileri taşıyabilmeleri için gereken formülü Turkcell’müşterilerine anlatmayı hedeflediklerini vurguladı. Ciliv ve Kocabaş, bu formülü işletmelere aktarma görevinin Turkcell ekiplerinde olduğuna dikkat çekti.

Süreyya Ciliv: “Yeni dünya, geleceğin teknolojileriyle şekilleniyor”

Turkcell Kurumsal Elçiler Zirvesi’nde konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Önümüzdeki 10 yılda dünyayı değiştirecek teknolojilerin başında mobil internet, bulut bilişim ve M2M dediğimiz nesnelerin interneti geliyor. Bugün Turkcell kendisini bir teknoloji şirketi olarak tanımlıyor ve tüm bu teknolojilerde kurumlara fayda, kolaylık ve verimlilik katan çözümler sunuyor. Türkiye’de 2 milyonun üzerindeki şirketin bu teknolojilerle buluşması, işlerini bu teknolojileri kullanarak büyütmesi ülkemiz ve insanımız için çok kritik. Kurumlarımızı daha da ileriye taşıyacak bu teknolojileri iyi anlatabilmemiz şart. Teknoloji elçileri olarak hepimize büyük rol düşüyor” dedi.

Yılda 1,2 milyon ziyaret, 2,4 milyon telefon ile temas

Anadolu’nun dört bir yanından gelen Kurumsal Çözüm Merkezi çalışanlarına verilen eğitimlerde, şirketlerin ses, internet, ürün ve Turkcell Superonline çözümlerine yönelik beklentileri aktarıldı. Turkcell Kurumsal Küçük Ölçekli Şirketler Satış Direktörü Burak Ersoy ‘Görevimiz: Gelecek’ konsepti ile yeni müşteri kazanımı, müşteri ziyaretinin ve deneyiminin önemi, akıllı cihazlar yaygınlaştırılması, yeni ürünlerinin müşterilerle buluşturulmasına yönelik 2014 hedef ve beklentilerini çalışanlarla paylaştı. 1700 kişilik ekipte, evden çalışma yöntemiyle istihdam edilen 130 kişi de yer aldı. Eşsiz müşteri memnuniyetine odaklanan Turkcell’in kurumsal takımının ayda 100 bin, yılda ise 1,2 milyon kez müşteri ziyareti gerçekleştirmiş olmasının önemi ayrıca vurgulandı.

Turkcell Kurumsal Küçük Ölçekli İşletmeler Kanalı Genel Bilgiler

Kanal Noktası Sayısı:

 • Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezleri toplam 69 noktada 81 ili kapsayan hizmet veriyor. İllere hizmet veren bayi çalışanları yerel tercih ediliyor.

Takım Çalışan Sayısı:

 • Kurumsal Çözüm Merkezlerinde toplam 1.300 kişilik takım
 • Yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşterilere çözüm satışlarına yönelik 875 kişilik kurumsal satış temsilcisi
 • Yüz yüze portföy yönetimi yapan ve müşterilerde derinleşen, ürün ve çözüm konularında uzman 125 müşteri danışmanı
 • Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezinde yaklaşık 500.000 müşteriye portföy yönetim hizmeti sunan 400 kişilik ekip
 • 270 Kişi İzmir’de istihdam ediliyor.
 • 130 Kişi Home Agent kapsamında evden çalışarak istihdam ediliyor.

Eğitim:

 • Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezi çalışanlarına 2012-2013 yıllarında toplam 340.000 saat(39 yıl),
 • Global bilgi çalışanlarına ise 100.000 saat eğitim verildi (11,5 yıl) .
 • Turkcell Akademi çatısı altında
 • E-eğitim, m-eğitim, sanal sınıf, sınıf içi, iş başı
 • İşe başlangıç eğitimleri, Ürün ve Servis, Portföy Yönetimi
 • Her profile özel eğitimler KÇM Müdürlerine Satış Koçluğu Eğitimi, Uzman Ekiplere Portföy Yönetimi Eğitimi gibi.
 • Eğitim ve sunumlarda tiyatro, röportaj, TV programı gibi değişik teknikler kullanıldı.
 • Hedef; çalışanlara Turkcell kurumsal müşterilerimize değer katacak ve çalışmakta oldukları iş çevresinde rakiplerine göre farklılaşmalarını sağlayacak sahip olduğumuz ürünleri ve çözümleri en iyi şekilde özümsetmektir.
 • 2014 yılında da Fayda ve Değer Odaklı Satış, Başarılı Satış ve Portföy yönetimi, İlişki Yönetimi alanlarında destekleyici eğitimler
 • KÇM sahiplerine de 2012-2013 yıllarında İşimi Geliştiriyorum, Ekibimi Geliştiriyorum, Kendimi Geliştiriyorum modüllerinden oluşan Vizyoner Liderlik Programı Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte verilmiştir.
 • Yılda bir motivasyon ve eğitim amaçlı “Small Business Elçiler Toplantısı”nda 1.500 bayi ve global bilgi çalışanı bir araya geliyor.

Ziyaret:

 • Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezlerindeki satış ekipleri şirketlere ayda ortalama 100.000, yılda 1,2 milyon ziyaret yapıyor.
 • Turkcell Global Bilgi’de portföy yöneticileri 500 bini aşkın müşteriye aylık 200 bin, yıllık 2,4 milyon adet telefon teması gerçekleştiriyor.