Samsung’dan Yeni Galaxy Tab 4 Tablet Serisi

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

galaxy-tab4

Samsung, Galaxy Tab 4 ailesine ait yeni tabletlerini resmi olarak ortaya çıkardı.

Samsung, 3 yeni Galaxy Tab 4 tabletini resmi olarak tanıttı. Ailenin 3 yeni üyesi hakkında son birkaç hafta içerisinde sızıntı haberler çıkmıştı. Güney Kore’li teknoloji devi daha fazla beklemeyerek, resmi duyuruyu yaptı.

Tanıtılan tabletler 7-inçlik Galaxy Tab 4 7.0, 8-inçlik Galaxy Tab 4 8.0 ve 10.1-inçlik Galaxy Tab 4 10.1 oldu. Anlaşılan o ki, Samsung yeni serinin üzerinde tasarım değişikliğine gitmiş. Galaxy Tab 3 serisindeki kalın ve ağır hava ortadan kaldırılmış. Daha önce Galaxy Tab Pro serisinde gördüğümüz ince ve hafif tasarıma yer verilmiş.

Tasarımı Galaxy Tab Pro’dan özenilmiş olmasına rağmen, performanslarına baktığımızda oldukça ortalama sistemlere sahip olduklarını görüyoruz. Yeni tabletlerin hepsi aynı teknik özelliklere sahip. 1.2 GHz frekans hızında işlem yapabilen dört çekirdekli işlemci var.

1200×800 çözünürlüğe ve WXGA kaliteye sahipler. Android 4.4 KitKat işletim sistemi yüklü olan tabletler içerisinde 1.5 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı var. Ayrıca microSD ile birlikte dahili depolama alanı artırılabiliyor.

Galaxy Tab 4 ailesinin her üyesinin önünde 3 Megapiksellik, arka tarafında ise 1.3 Megapiksellik kamera bulunuyor. Her bir cihaz LTE Cat 4 bağlantı noktasına sahip. Elbette Samsung’a ait Link ve WatchOn gibi sevislerle geliyorlar.

Tabletler bu çeyrek içerisinde siyah ve beyaz renk seçenekleriyle birlikte pazara sunulacak. Fiyat konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Ancak Galaxy Tab 3 8.0’un 300 Dolar etiket fiyatıyla sunulduğunu düşünürsek, bu seviyede bir ücretinin olacağını düşünüyoruz.