2014 Dünya Kupası'nı 4K kalitede izleyeceğiz.

Dünya Kupası 2014’ü 4K Kalitesinde İzleyeceğiz!

In Hayat by Özay Şen1 Comment

2014 Dünya Kupası'nı 4K kalitede izleyeceğiz.

2014 Dünya Kupası’nı 4K kalitede izleyeceğiz.

Sony ve FIFA’nın ortak çalışmaları sonucunda bu yılki Dünya Kupası’nda 4K görüntü kalitesi yakalanacak.

Sony ve FIFA’nın ortak çalışması, bu yıl düzenlenecek Dünya Kupası finallerine taşınacak. Spor ve sıkı futbol takipçileri, Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nı 4K kalitesinde izleyebilecek.

İki firma şu an için 4K çözünürlükte bir Dünya Kupası reklam filmi hazırlamaya çalışıyor. Tanıtım niteliğindeki bu reklamın ardından, tüm maçlar 4K çözünürlüğünde sporseverlerle buluşturulacak.

2014 Dünya Kupası, 12 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek. Spor karşılaşmaları, özellikle dünya çapında düzenlenen dev etkinlikler, sporseverlerin en büyük eğlencesi. 4K içerik sayesinde, izleyiciler televizyonlarını değiştirmek isteyecekler. Böylece 4K televizyonların da, pazardaki alınabilirliği yükselecek.

Sony’nin açıklamasına göre 13 Temmuz’daki final karşılaşması da, internet üzerinden 4K kalitesinde stream olarak verilecek. Sony tarafından, Dünya Kupası için CineAlta 4K live kamera, 4K saklama birimi ve 4K LCD monitörler sağlanacak. Böylece stadyumlardaki maçlardan önce izleyiciler, 4K kalitesini de tecrübe edebilecek.