Anasayfa Haber Japon SIM-Drive Firmasından Yeni Elektrikli Araba

Japon SIM-Drive Firmasından Yeni Elektrikli Araba

sim-hal-araba

SIM-Drive EV sınıfına ait dördüncü arabası SIM-HAL’i tanıttı.

EV (Elektrikli Araba) sınıfı arabalar üreten SIM-Drive, yeni aracını tanıttı. Daha önce SIM-LEI, SIM-WIL ve SIM-CEL arabalarıyla bilinen firmanın, dördüncü aracının ilk prototipi ortaya çıktı.

High Efficiency All-whell Link’in kısaltılmış hali olan SIM-HAL, biraz da 2001: A Space Odyssey filmindeki katil yapay zeka HAL 9000’i anımsatıyor. Firma tasarım konusunda kendisini geliştirmeyi başarmış. Önceki araçların tasarımları oldukça kötü gözüküyordu. SIM-HAL ise sportif ve nostaljik görünümü bir araya getiriyor.

2 kapılı coupe modelindeki SIM-HAL, arka farlarında 80’li yıllardaki Cadillac modellerinden esinlenildiği bariz. Ancak spor yapısıyla da, göze çarpan bir tasarım sergiliyor.

sim-hal-araba-2

Her bir tekerlek tek başına 65kW ile çalışıyor ve 87.17 beygir gücünde performans sergiliyor. Ayrıca 619.98 Nm tork gücüne sahip. Bu da aracın toplamda 348.7 beygir ve 2479.99 Nm tork gücünde olduğunu gösteriyor.

Ancak bu güç aracın inanılmaz bir performans ortaya koyduğunu göstermiyor. Aracın üst hız sınırı 178.64 Km/h, 100 km/h hıza ise yaklaşık 4.7 saniyede ulaşıyor. 35.1 kWh’lık bataryası ile 403 Km seyahat imkanı tanıyor.