AMD, Radeon R9 295X2 Ekran Kartını Duyurdu

In Haber by Özay Şen3 Comments

amd-radeon-r9-295x2-1

Maksimum hız ve performans için tasarlanan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, oyunların 4K çözünürlükte en yüksek ayarlarda oynanmasına olanak sağlıyor.

AMD yaptığı bir açıklamada, PC’de oyunun zirvesini yaşamak isteyen oyun tutkunlarına yönelik, dünyanın en hızlı ve en güçlü ekran kartı AMD Radeon R9 295X2’i duyurdu. Tek kart tasarımında iki AMD Radeon R9 Serisi grafik işlemcisini bir araya getiren AMD Radeon R9 295X2, bugünün ve yarının oyunlarını en yüksek görüntü ayarlarında ve 4K çözünürlükte kaldıracak güce sahip.

“AMD, oyun sektörüne güç veren Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisine dayalı AMD Radeon R9 295X2 ekran kartını piyasaya sürmekten mutluluk duyuyor” diyen AMD Grafik İş Birimi Genel Müdürü Matt Skynner, şöyle devam etti: “Rekorları altüst eden bu çift işlemcili kart, sektörde bir benzeri bulunmayan ses ve 4K görüntüleri mümkün kılarak, Radeon’un oyunla eşanlamlı olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.”

Sektörde bir ilki müjdeleyen AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, fabrikada monte edilmiş kapalı devre sıvı soğutma sistemine sahip. PC’ler için sıvı soğutma çözümlerinin lider tasarımcı ve üreticilerinden Asetek ile birlikte geliştirilen bu sistem sayesinde kullanıcılar, AMD Radeon R9 295X2 ekran kartına hiçbir müdahalede bulunmadan düşük sıcaklıklarda ve sessiz çalışan, kararlı performans veren bir ürüne sahip olacak.

amd-radeon-r9-295x2-2

“Asetek, tam anlamıyla öncü ve farklı bir kart yaratmak amacıyla AMD ile işbirliği yapmış olmaktan gurur duyuyor” diyen Asetek kurucusu ve CEO’su Andre Eriksen, şöyle söyledi: “Özel monte edilmiş sıvı soğutma teknolojimiz sayesinde AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı sessiz ve güçlü performans veriyor.”

Yeni Nesil Grafik Çekirdeği (GCN) mimarisi ile tasarlanan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, Mantle üzerinden yüksek performanslı oyunları mümkün kılıyor. Mantle sayesinde oyun tutkunları, dünyanın kullanılmayan kapasitesi düşük, başarısı kanıtlanmış tek programlama arabiriminden yararlanabilecek.

Stereo kulaklıklarda gerçek çevreleyen ses sağlayan by AMD TrueAudio teknolojisi ile seslerin sürükleyiciliğinde de çığır açılıyor. Grafik işlemcilerinin üzerinde ayrı ve özel bir ses işlemcisi bulunan AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, eşsiz bir PC oyun deneyimi için daha zengin ve sürükleyici bir ses ortamı yaratacak.

AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı, sesin yanı sıra görsel deneyimde de mevcut ve ileride çıkacak PC oyunlarında çıtayı yükselterek, AMD Eyefinity teknolojisi sayesinde birden çok monitörde yüksek çözünürlüklü görüntüleri kolaylıkla kaldırabiliyor.

AMD Radeon R9 295X2 ekran kartı bu ay içinde KDV hariç 1499 Dolar ve 1099 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.