Anasayfa Haber Amazon Kendi ARM Yongasını Üretmeyi Planlıyor

Amazon Kendi ARM Yongasını Üretmeyi Planlıyor

amazon-logo

Amazon.com, ARM yongaları konusunda uzman mühendis ve mimarları işe almaya başladı.

Çılgın yatırımcı Jeff Bezos’un firması Amazon.com yeni çalışmalar içerisine girdi. Uzun zamandır söylenti olan bir haber gerçekliğe kavuştu. Haberlere göre Amazon, kendi ARM yongalarını üretebilmek için mühendis ve mimarları işe almaya başladı.

Firma bunun için Austin, Texas bazlı Calxeda firmasından ayrılan işlere yöneldi. Firma geçen yıl kapatılma kararı almıştı. Buradan çıkan mühendis ve mimarlar, Amazon.com’un kanatları altında girecek.

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesine sahip olan Amazon, bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Çıkan söylentileri de yalanlamamış olması, Amazon’un kendi donanım parçalarına sahip olmak istediğinin kanıtı olarak gösteriliyor.

Çıkan sızıntı haberlere göre birçok kişi Donanım Tasarım Mühendisi, Silikon Optimizasyonu Müdürü, Baş Mühendis gibi sıfatlarla Mart ayında Amazon’da işe başladı.

Eğer bir firma kendi ARM yonga setini yapmak istiyorsa, mühendise ve mimarlara ihtiyacı olur. Amazon, bir işin peşindeyse daha uzun süre saklayamayacak gibi duruyor. Yüksek ihtimalle yakın bir zamanda Amazon’dan resmi açıklamayı duyacağız