iWatch’un Üretimi Başladı!

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

iwatch-apple-akilli-saat

Çin’deki tedarikçilerin açıklamalarına göre Apple, iWatch üretimine başladı.

Apple takipçilerinin uzun süredir merakla bekledi akıllı saat iWatch’in üretimine başlanmış olabilir. Çin’deki birçok tedarikçi firmanın açıklamasına göre Apple harekete geçti.

Teknoloji devi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın akıllı saat, iWatch olarak adlandırılıyor. Akıllı saat pazarı 2013 yılı itibariyle yeni oluştu. Birçok firma ürünlerini bu pazara sunmaya başladı. Apple’ın hamlesi ise merakla bekleniyor.

Sızıntı haberlere göre Apple, akıllı saatinden 2014’ün 2. çeyreği içerisinde 2.5 Milyon ila 3 Milyon adet üretecek. Üçüncü çeyreğin sonuna geldiğimizde pazardaki talep o kadar fazla olacak ki, Apple 15 Milyon barajını geçmiş olacak. Satışların böyle gitmesi durumunda 2014 yılının sonuna kadar Apple, toplamda 20 Milyon akıllı saat satmış olacak.

Üretime başlandığına ilişkin haberlerin henüz söylenti seviyesinde olduğunu unutmayın. Ancak söylentilerin doğruluk payı varsa, yeni akıllı saat hakkındaki ilk bilgileri Apple’ın geliştirici konferansı sırasında görebiliriz. iWatch’in pazara çıkış tarihi ise Eylül 2014ü bulabilir.