Foursquare İki Farklı Uygulamaya Ayrılıyor

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

foursquare-swarm

Foursquare yetkilileri, kullanıcıların yer bildirimlerini daha rahat yapabilmesi amacıyla uygulamayı ikiye bölmeye karar verdi.

Ünlü yer bildirimi uygulaması Foursquare’de baştan aşağı yenilik olacak. Önümüzdeki yaz aylarından itibaren uygulama Foursquare ve Swarm olmak üzere iki farklı uygulamaya dönüşecek. Peki iki uygulamanın birbirinden farkı ne olacak?

Foursquare+Swarm adıyla piyasaya çıkacak uygulama size gitmeniz gereken yerleri önerecek. Yani bu uygulama ile yer bildirimi yapmak yerine, civarınızda neler olup bittiğini görüp, yeni yerler keşfedebileceksiniz. Büyük bir şehirde yaşıyor ve yığınla arkadaşınız varsa Swarm işinize yarayacak bir uygulama olacak. Çünkü bu uygulama üzerinden plan program yapabileceksiniz.

Swarm önümüzdeki ay içerisinde iOS ve Android platformuna çıkacak. Windows Phone kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekiyor. Swarm uygulaması sayesinde, çevrenizde kimin olduğunu görmek için uzaklık ayarı yapabileceksiniz. 1 km ila 10 km arasındaki yapacağınız seçimler ile yakındaki ve uzaktaki arkadaşlarınızı görebileceksiniz. Yakınınızda, görüşmek istediğiniz bir arkadaşınızı gördüğümüzde ona plan yollayabileceksiniz. Böylece sizi rahatsız edebilecek sürpriz karşılaşmalardan uzak durabilirsiniz.

Öte yandan diğer uygulama ise size yer bildirimi olanağı verip, arkadaş listenizdekileri görmenize olanak sağlayacak. Yani eskisi gibi çalışmaya devam edecek. Uygulamaların ne zaman ayrılacağı ve ne zaman mobil pazara sürüleceği konusunda kesin bir tarih yok. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi içerisinde bulunduğumuz ay dahilinde mobil pazara çıkış yapacak.