Anasayfa Haber Call of Duty: Advanced Warfare Geliyor!

Call of Duty: Advanced Warfare Geliyor!

Call of Duty Advanced Warfare

Activision’ın başarılı oyun serisi Call of Duty, artık Modern Warfare değil Advanced Warfare ile yakın gelecekte geçiyor! İşte Nano Suit benzeri zırhlar ile yeni Call of Duty: Advanced Warfare…

Call of Duty Advanced Warfare
Call of Duty Advanced Warfare

Call of Duty, 2. Dünya Savaşı konseptini ileriye götürerek FPS oyunları tarihine yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Daha sonrasında Modern Warfare başlığı ile bizi modern cephelere götürmüştü. Son zamanlarda çıkan oyunlar takipçilerinin hoşuna gitmese de Call of Duty serisi artık, oyun dünyasının kurşun geçirmeyen bir askeri haline geldi.

Yeni CoD başlığının modern dünyada geçeceğine ilişkin ilk bilgiler ortaya çıktı. Anlaşılan o ki, oyuncular bu sefer orduya bağlı askerleri ya da özel birlikleri değil paralı askerleri canlandıracak. PMC birlikler, 2000’li yılların başından bu yana devlet ordularına hizmet veriyor. Paralı asker olarak tanımlayabileceğimiz PMC’ler, yeni Call of Duty oyununun da merkezinde bulunacak.

Activision, seriyi birkaç başlığa bölmüştü. Modern Warfare ile modern cephe savaşlarında yer almış, Black Ops ile gizli devlet örgütlerini ve bağlantılarını ortaya çıkartmış son olarak Ghosts ile de özel birlikteki yerimizi almıştık. PMC ise biraz daha farklı bir konumda bulunuyor. Bir vatana, bayrağa ya da ulusa bağlı değiller. En çok parayı veren kişiye, organizasyona ya da devlete yardım ediyorlar.

Firma yeni oyun için Modern Warfare’i geliştiren Sledgehammer Games ekibini göreve çağırdı. Yeni oyunun başlığı henüz belli değil. Ancak gerçek hayattaki paralı askerlerden ve paralı asker sağlayan firmalardan yardım alındığını görüyoruz. Çünkü yeni oyunu tanıtan fragmanda Blackwater, G4S gibi firmaların isimlerini ve yöneticileri var.

Yeni Call of Duty’e ilişkin ilk bilgileri önümüzdeki hafta sonu göreceğiz gibi gözüküyor. Çünkü New Era – Yeni Çağ başlığıyla açılan bir CoD sitesi var. Site üzerindeki sayaç, hafta sonunu işaret ediyor. Yayınlanan fragman ile siteyi birleştirdiğimizde, yeni CoD oyununun bu tarz bir hikayeye odaklanacağını anlıyoruz.

Ayrıca Destructioid’de yayınlanan, sızdırma bir oyun trailer’ı söz konusu. Resmen bu haftasonu yayınlanacak trailerı az önce paylaştığımız bağlantıda izleyebilirsiniz.

call-of-duty-advanced-warfare-screenshot