Anasayfa Haber MSI Yeni Oyun Dizüstü Cihazı GS60 Ghost’u Tanıttı!

MSI Yeni Oyun Dizüstü Cihazı GS60 Ghost’u Tanıttı!

MSI-GS60-Ghost-1

MSI’in yeni dizüstü cihazı GS60 Ghost, Nvidia GeForce GTX860M ile birlikte geliyor.

Oyun bilgisayarlarında yenilikçilik ve üretim konusunda dünya lideri MSI, yepyeni tasarımı GS60 Ghost oyun dizüstü modelini duyurdu. MSI mühendisleri tarafından tüm bileşenleri titizlikle yaratılan GS60 Ghost, taşınabilirliğe sadık kalırken performansta da sınır tanımıyor. MSI GS60 Ghost, Intel core i7-4700HQ işlemci ve Nvidia GeForce GTX860M ekran kartının yanı sıra benzersiz bir depolama performansı sunan özel Super Raid teknolojisi ile geliyor. Yalnızca 19.9mm kalınlığında ve 1.9kg ağırlığındaki GS60 Ghost, en yüksek taşınabilirliğe sahip 15.6” oyun silahı.
Tüm yeni özellikler bir arada!

MSI Notebook global satış ve pazarlamadan sorumlu müdür yardımcısı Eric Kuo, GS60 Ghost modelinin yeni nesil 3D harici ekran kartı ile geldiğini, ve seçime bağlı M.2 arayüzlü yeni ultra hızlı SSD disk ile sisteme 950MB/sn üzerinde okuma/yazma hızları kazandırıldığını belirtiyor. Ayrıca profesyonel oyuncular için özel olarak üretilen SteelSeries klavye, diğer klavye tasarımlarına göre daha fazla dayanıklılık ve kullanım sunarken yüksek hızlı Killer Gaming Networking yongası ve Audio Boost kulaklık geliştirme teknolojisi sayesinde en ateşli profesyonellerin bile rüyalarını süsleyen bir oyun sistemine uygun fiyatla sahip olabileceksiniz.

Gelişmiş 4. Nesil Intel Core i7 CPU ve Yüksek Performanslı Nvidia GeForce GTX860M GS60 Ghost, 4.nesil Intel Core i7-4700HQ quad core işlemciye ve 2GB DDR5 bellekli Nvidia GeForce GTX860M ekran kartına sahip. Önceki nesil GTX 760M serisine göre %20 daha hızlı olan bu ekran kartı ve güçlü 4 çekirdekli işlemcisi ile GS60 Ghost, her zamankinden çok daha yüksek bir üretkenliğe sahip olmanızı sağlıyor. 2.4GHz taban frekansı 3.4 GHz’e kadar arttırılabilen bu canavar, grafik işlemcisi sayesinde en yoğun oyun sahnelerini bile yüksek FPS değerleri ile çok daha akıcı ve gerçekçi bir şekilde görüntülemenize olanak tanıyor.

MSI Gaming notebookların tasarımı ve performansı her geçen gün dünya çapında daha fazla oyuncunun sadakatini kazanıyor. MSI, her türlü oyun etkinliği ve yarışmasında dünyaca ünlü FNATIC dahil birçok oyun takımı ile birlikte çalıştı. CS dünya oyun şampiyonalarında son on yılda 10’dan fazla galibiyet kazanan FNATIC takımının kaptanı Patrik, “MSI oyun dizüstülerinin sunduğu üstün oyun deneyimi, performansı ve dayanıklılığı, bu makinaları takımımız için tek seçenek haline getirdi; çünkü kurşunlar uçuşmaya başlayınca onlara gerçekten güvenebiliyorsunuz. Aslına bakarsanız bu bilgisayarlar sadece oyun için değil, multimedya için de en ideal seçim. Dünyada yarışmak veya etkinliklere katılmak için nereye gidersek gidelim, dizüstülerimiz Full HD deneyimine her zaman hazır. FNATIC’in başarısının ardındaki bir sebep de MSI makinelerdir” diyor.

Daha iyi Oyun deneyimi için En yeni 5 Özellik!

MSI-GS60-Ghost

XSplit Gamecaster : Oyuncular için en iyi gerçek zamanlı akış yazılımı

MSI GS60 Ghost, en yeni online akış yazılımı XSplit Gamecaster ile geliyor. Heyecan dolu oyun anlarınızı kolayca kaydetmeniz veya isterseniz canlı olarak Twitch, YouTube ve UStream gibi sitelerde yayınlayabilmenizi sağlayan basit, kolay kullanımlı bir yazılım olan XSplit Gamecaster, artık MSI oyun notebookları ile birlikte geliyor.

Ne bekliyorsunuz? Bu devrime siz de katılın ve XSplit Gamecaster ile akışlarınızı paylaşmaya bugünden başlayın. XSplit Gamecaster ilk kez MSI oyun notebookları ile geliyor.

Steelseries Engine: Oyun tarzınızı kendiniz yaratın

SteelSeries Engine, oyunlarda sıkça kullandığını tüm işlevleri bir araya getirmenizi, her tuş ve fonksiyonu ayrı ayrı özelleştirebilmenizi sağlayarak oyun tarzınızı kişileştirmenize olanak tanıyor. Klavye Işık Yönetimi (KLM), Çoklu cihaz yönetimi (örn. klavye, fare, kulaklık), tuş kombinasyonları ve makrolar, hatta metin makroları yeteneklerine sahip SSE, yalnızca SteelSeries klavye ile gelen MSI oyun notebooklarında!

Super RAID özelliği ile 10 Kat hızlı olun

MSI’ın özel Super RAID tasarımı, M.2 arayüzüne sahip 2 adet SSD sayesinde 950MB/sn’den 1000MB/sn hızlarına kadar ulaşarak diğer markalar tarafından üretilmiş tek SSD diskle gelen makinelere göre 2 kat daha yüksek performans ve 7200RPM HDD disklere sahip geleneksel dizüstü bilgisayarlara göre 10 kat daha yüksek hızlar sunuyor. Super RAID, açılış hızları ve depolama performansında sektörde en iyi tasarım.

Matrix Display ve 2+1 çoklu ekran modu

GS60 Ghost, MSI’ın Matrix Display çoklu monitör teknolojisi sayesinde eşzamanlı çift görüntü çıkışı sunuyor. HDMI 1.4 arayüzü 4Kx2K Ultra HD TV desteği verirken D-Sub arayüzü en yüksek Full HD çözünürlükte görüntü aktarabiliyor ve geleneksel projektörlerlere de bağlanabiliyor. 2 adet görüntü çıkışı ve notebook bilgisayarın kendi monitörü ile GS60 Ghost 3 ekranı aynı anda kullanabilmenize ve birçok işi aynı anda yaparak üretkenliğinizi arttırmanıza olanak tanıyor.

Benzersiz Klavye Deneyimi: Geriden Aydınlatmalı SteelSeries klavye

MSI, GS serisi için dünyaca ünlü oyun ekipmanları üreticisi SteelSeries ile birlikte çalışarak çok renkli geriden aydınlatma özelliğine sahip ve aynı zamanda son derece dayanıklı bir oyun klavyesi tasarladı. Klavye tuşlarının dayanıklılığı arttırılırken Windows tuşu sağ tarafa alınarak çevreniz düşmanlarla sarılmışken yanlışlıkşa masaüstü ekranına dönme sorunu da ortadan kaldırıldı. Normal, oyun, dalga, nefes ve çift renk düzenlerinden oluşan 5 farklı ışıklandırma senaryosu yanında değişken bölgesel aydınlatma ve 7 farklı ışık değişim modu ile toplamda 100’ün üzerinde ışıklandırma kombinasyonuna sahip GS60 Ghost klavyesi üzerinde Gaming Mode düğmesine basıldığında yalnızca sol taraftaki tuşlar aydınlanıyor. Böylece oyuna daha iyi konsantre olmanız sağlanıyor.

Çokluortam için En iyi 5 Özellik

MSI-GS60-Ghost-2

Killer Networking ile kararları siz verin!

MSI’ın üst sınıf GS serisi oyun notebookları, Killer Networking ile geliyor. Oyuncular düşünülerek tasarlanan bu özellik sayesinde Killer Networking ağ kartı, online oyunlarda çok daha düşük gecikme ve ping süreleri sağlıyor. Advanced Stream Detect teknolojisi, veri paketlerini algılayarak otomatik öncelik veriyor ve veri akışını geliştirerek çok daha akıcı bir online deneyim sunuyor. Bunun yanında Youtube videolarını veya Full HD video içeriğe sahip diğer siteleri de çok daha kısa sürede yüklüyor.

Audio Boost ile oyun kulaklıklarında daha fazla detay

MSI’ın Audio Boost teknolojisi, orta ve üst sınıf oyun ve HiFi kulaklıklarda performansı ve surround özelliklerini büyük ölçüde arttıran ses amplifikatörü (AMP) yazılımı ile geliyor. Altın kaplamalı ses girişleri en yüksek iletkenliği sağlarken oksitlenme sorununu da ortadan kaldırıyor. Ayrıca ses iletimindeki kayıplar ve istenmeyen gürültüyü de yok eden bu teknoloji, GS serisi dizüstülerde her akustik detayı kristal berraklığında deneyimlemenizi sağlıyor.

Süper verimli Soğutma Sistemi, Daha yüksek Performans, Daha az gürültü

GS60 Ghost’un inanılmaz soğutma performansı, ateşli oyuncuları bile hayrete düşürecek. Çift ultra ince fan ve özel soğutma tasarımı ile GS60 Ghost, alan sınırlamasına rağmen çok daha iyi bir ısı dağılımı yaratarak sürekli soğuk kalabiliyor. Cihazın fan ve sıcaklık denetimleri de arttırılarak çok daha az gürültüyle yüksek soğutma verimliliği sağlanıyor. Sektördeki en iyi termal soğutma tasarımının yanı sıra Intel Core i7 işlemci ve NVIDIA GTX’in üstün grafik performansı sayesinde daha güçlü bir sistem, daha iyi bir kullanıcı deneyimi, daha düşük sıcaklık ve daha az gürültü bir arada!

Gerçeğine sadık ses deneyimi için Dynaudio ses sistemi

MSI, ses sistemleri tasarımında dünya markası olan Danimarka merkezli Dynaudio firması ile yıllar boyu çalışan MSI, ses deneyimini optimize etmek amacıyla elektrik devreleri, hoparlör sürücüleri ve dahili bileşenlerin yerleşimi üzerine detaylı testler yaptı. İki şirket bir yıl süren ayarlar sonucunda en iyi ses tepkisini üreten elektrik devrelerini ve materyalleri geliştirdi. GS serisi aynı zamanda Dynaudio ses sistemi ile yalnızca ses şiddeti değil, stereo ve berrak ses deneyiminde de çok daha iyi bir müzik, oyun ve multimedya deneyimi sunuyor.

Sound Blaster Cinema, sesleri etrafınıza sarıyor

MSI GS60 Ghost, Sound Blaster Cinema özellikleri ile donatıldı. GS serisinin övgü alan ses özellikleri daha da geliştirilerek surround ses, insan sesleri, sanal bass ve düşük kaliteli ses kaynaklarının geliştirilmesine odaklandı. Sound Blaster Cinema şimdi daha fazla harici ses cihazına destek veriyor ve MSI’ın üstün ses donanımı ile mükemmel bir takım oluşturuyor.

Oyun dizüstüleri ile ilgili çok daha fazla bilgi MSI Dragoon Army web sitesinde!

Notebook performansında çıtayı sürekli yükselten MSI, dünyaca tanınmış oyun takımları ile birlikte çalışıyor. Avrupa’dan FNATIC ve Asya’dan çeşitli takımlarla bir araya gelerek birçok oyun etkinliği düzenleyen MSI, böylece ürün işlevlerini ve kullanıcı deneyimini de geliştiriyor. MSI bu yıl ayrıca yeni platformu için Dragoon Army web sitesi ve forum sayfalarını da hazırlayarak dünya çapında oyuncuları ve MSI Gaming dizüstü kullanıcılarını bir araya getirdi. Oyun ürünleri ve daha fazla bilgi için Dragoon Army sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Model GS60 Ghost
İşletim Sistemi Windows 8.1
LED Geriden Aydınlatma 15.6″ Full HD (1920×1080), Anti-glare
İşlemci Intel Core i7-4700HQ
Bellek Tipi DDR3-1600 max. 16GB
Grafikler GeForce GTX 860M / GDDR5 2GB (2PC)
HDD Kapasitesi 520GB Super RAID + 1TB HDD’ye kadar
Klavye Slim Keyboard by SteelSeries

Tam renk geriden aydınlatma

Optik Sürücü Yok
USB 3.0 3
Kart Okuyucu SD(XC/HC)
Görüntü Çıkışları HDMI 1.4/miniDisplayPort 1.2
Mikrofon/Kulaklık G/Ç 1/1
LAN/WiFi Killer LAN / Intel Dual Band Wireless-AC 7260
Bluetooth Bluetooth v4.0
Webcam Full HD ([email protected])
Pil 6 Hücreli (4840mAH 52Wh)
Adaptör 150W
Boyutlar (GxDxY) 390 x 266 x 19.9mm
Ağırlık 1.9Kg