iPhone 6’yı Sandığımızdan Daha Erken Görebiliriz

In Haber by Özay ŞenLeave a Comment

iphone-6

Apple, yeni amiral gemisini mobil pazara daha erken sunabilir.

Mobil dünyanın nabzını iPhone serisi ile tutan Apple, kullanıcılarını şaşırtabilir. Tayvan bazlı bazı kaynaklara göre yeni amiral gemisi Ağustos ayından pazara sunulabilir. Apple, normal şartlar altında EylülEkim aylarında yeni iPhone cihazlarını pazara sürmekteydi.

iPhone 6 ya da diğer adıyla iPhone Air, hakkındaki söylenti elbette şaşırttı. Ancak yüksek ihtimalle telefona ilişkin ilk bilgileri de WWDC 2014 sırasında öğreneceğiz gibi duruyor. Asyalı tedarikçilerin açıklamalarına göre Apple, iPhone 6’nın üretimine başladı.

Yeni telefonun 2 farklı modeli olacak. Biri 5.5-inçlik tablet-telefon özellikleri gösteren Air modeli olması bekleniyor. Diğeri ise tasarım bakımından değişmemiş, geleneksel Apple telefonları havasını koruyan 4.7-inçlik iPhone 6 olacak.

Yıl sonuna kadar 80 Milyon iPhone 6 üretilmesi amaçlanıyor. iOS 8 işletim sistemi ile çalışacak telefon, Sapphire glass adı verilen yeni bir panel teknolojisine de bu telefonunda yer verecek. Bakalım Apple’ın yeni telefonu, öncekilerden daha farklı olduğunu kanıtlayabilecek mi?