LG’den 3 Farklı Boyda Tablet Geliyor

In Haber, Mobil by Özay ŞenLeave a Comment

lg-g-pad

LG’nin G Pad tablet serisine ilişkin yeni haberler ortaya çıktı.

Şu sıralar tablet pazarı oldukça hareketli. Birçok firma yeni tablet ürünlerini pazara sunmak için etkinlik tarihlerini kesinleştirmeye çalışıyor. Özellikle Microsoft’un Surface Mini hamlesi merakla bekleniyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda düzenlenecek Apple Geliştirici Konferansı sırasında da, Cupertino merkezli firmadan bir sürpriz tablet görebiliriz.

Öte yandan LG, G Pad tablet serisine yenilik getiriyor. Firma daha öncesinde 8.3-inçlik G Pad ile olumlu yorumlar toplamıştı. Ancak cihaz oldukça pahalıydı ve bu yüzden her kesime hitap etmiyordu. Firma benzer firmaların yaptığı gibi tablet serisini 3 farklı boyda kullanıcılarla buluşturacak.

7-inç, 8-inç ve 10.1-inçlik tabletler yakında pazardaki yerini alacak. Henüz fiyatlandırma ve çıkış tarihi konusunda resmi bir açıklama yok. Ancak LG, önümüzdeki hafta Monaco’da düzenlenecek MedPl 2014 etkinliğine katılacak. Bu sırada Android işletim sistemine sahip yeni tabletlerini de yüksek ihtimalle görücüye çıkartacak.

Cihazlar hakkında kesin olarak bildiğimiz detaylar arasında, LG’nin son yazılımı Knock Code kilitleme özelliğinin G Pad serisine eklenmiş olması bulunuyor. Ayrıca QPair Bluetooth desteği ile diğer cihazlar arasında iletişim sağlanabilecek. Şimdilik önümüzdeki hafta düzenlenecek etkinliği bekleyeceğiz.