Anasayfa Haber Surface Mini Tabletin Çıkmasına Az Bir Süre Kaldı

Surface Mini Tabletin Çıkmasına Az Bir Süre Kaldı

Microsoft Store

Microsoft önümüzdeki günlerde düzenleyeceği etkinlik ile birlikte yeni tabletini ortaya çıkarabilir.

Microsoft, 20 Mayıs tarihinde New York’ta bir etkinlik düzenleyecek. Etkinliğe dair detaylar belli olmasa da, firmanın bu tarihte yeni ürünlerini ortaya çıkartması bekleniyor. Özellikle Surface tabletin mini modeli için gözler Microsoft’un açıklamasına çevrildi.

Redmond merkezli teknoloji devi Surface Mini’yi piyasaya sunarak iPad Mini ve Nexus 7 gibi tabletlerle rekabete girmeyi amaçlıyor. Şu ana kadar ortaya çıkan söylentilere göre tablet gücünü ARM işlemciden alacak. Ama hangi yonga olduğuna dair kesin bir bilgi yok. Öte yandan elbette Windows RT işletim sistemi ile çalışacak. Firma OneNote entegrasyonu ile birlikte tablet rekabetinde de ön plana çıkmak ve sağlam bir performans sergilemek istiyor.

Surface Mini’nin geçtiğimiz yıl sonunda pazara çıkması bekleniyordu. Ancak üretim tezgahında çıkan bazı sıkıntılar yüzünden ertelendiği belirtiliyor. Bunda yonga sisteminin değiştirilmesinin payı olabilir. Surface Mini ilk duyurulduğunda işlemci tercihini Qualcomm’dan yana kullanacağı düşünülüyordu. Ancak sonrasında Nvidia bazlı yongalara dönüldüğü iddia ediliyor. Bu yüzden yukarıda da bahsettiğimiz üzere ARM işlemcinin hangi marka olacağı, resmi açıklamaya kadar kesinlik kazanmış değil.

New York’ta düzenlenecek etkinlikte firma CEO’su Satya Nadella konuşma yapacak. Surface Mini tableti de Nadella’nın tanıtması bekleniyor.