Anasayfa Makale En İyi 5 Ücretsiz VPN Servisi

En İyi 5 Ücretsiz VPN Servisi

internet-bilgisayar

Son zamanlarda sıklıkla ülkemizde kullanılmaya başlanan VPN servislerinden hangisini seçeceğinize karar veremediniz mi? Bu makalemizde size uygun VPN servisini bulmaya çalışacağız.

VPN servisleri sayesinde bilgisayarınızı farklı bir bölgeden gösterip, internete bağlanmanıza olanak sağlıyor. Servislerin sunduğu kritoplama ve tünel protokolleri hem istediğiniz siteler arasında dolaşmanıza yardımcı oluyor, hem de daha fazla kişisel gizlilik sağlıyorsunuz. Çünkü VPN ile internete girdiğinizde takip edilmeniz daha zor oluyor.

Son zamanlarda yasaklı siteler, engellemeler derken kullanıcılar sevdikleri sitelere girmek için DNS ya da VPN alternatiflerini seçmeye başladı. VPN servisleri en hızlı hizmet sunan uygulamalar. Birçoğu ücretli olmasına karşın, ücretsiz olarak hizmet veren başarılı uygulamalar da mevcut. Hatta bazıları ufak tefek paylaşımlar ve tweetler ile kullanım kotanızı artırmanıza olanak sağlıyor.

Piyasada bulunan en iyi ve ücretsiz 5 VPN servisini sizlerin beğenisine sunuyoruz:

CyberGhost

cyberghost-1

CyberGhost’un yüklemesi ve kullanımı oldukça basit. Bant genişliği limiti yok. Ancak uygulama ayarlarını değiştirdiğiniz ufak bir pencere karşınıza çıkıp, Premium üyelik avantajlarını sunuyor. Hız ise öteki servislere göre oldukça hızlı. Video ve ses akışlarında herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Torrent kullanıyorsanız işler biraz değişebiliyor. Ayrıca piyasadaki en geniş IP hizmetini sunan uygulamalardan biri. Almanya, İspanya, Lüksemburg, Fransa, İtalya gibi ülkelerin yanı sıra ABD ve Birleşik Krallık üzerinden bölgesel bağlantı seçenekleri sunuyor.

CyberGhost Windows, MAC, Android, iOS ve Linux işletim sistemleri için piyasaya sunulmuş durumda. Bu uygulama herhangi bir üyelik gerektirmiyor.

TunnelBear

tunnelbear

Türk kullanıcılar TunnelBear ismine alışkın. Çünkü hizmet 1 aylığına tüm Türkiye kullanıcılarına sınırsız kota imkanı tanımıştı. Şu an bu hizmet sunulmuyor. Standart üyelik ile aylık 500 MB’lık kotanız var. Eğer TunnelBear ismini Twitter üzerinden etiketleyip paylaşırsanız, kotanız 1.5 GB’a yükseliyor. Bunu her ay tekrar edebiliyorsunuz. Dilerseniz aylık ya da yıllık ödeme planlarıyla kotanızı sınırsıza çevirme imkanınız da var. ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Almanya, Japonya, Hollanda ve İtalya’dan bağlanma imkanınız var.

TunnelBear Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sunulmuş durumda. Ayrıca bir üyelik açmanız gerekmekte.

SurfEasy

surfeasy

SurfEasy piyasadaki en sağlam uygulamalardan biri. Hızı oldukça iyi, yüklemesi basit ve kriptolama servisi üst düzeyde. Ayrıca hiçbir bilginizi kayıt altında tutmuyorlar. 500 MB’lık aylık ücretsiz kullanım kotası var. Ne yazık ki BitTorrent gibi servisleri kullanamıyorsunuz. Brezilya, ABD, Singapur, Birleşik Krallık, Almanya ve Kanada üzerinden bağlantılar mevcut. Ancak birçok site SurfEasy’nin sağladığı IP adreslerini kara listeye almış durumda. Bu yüzden bazen bağlantı sorunlarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

SurfEasy Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sunulmuş durumda. Ayrıca bir üyelik açmanız gerekmekte.

Hotspot Shield

hotspot-shield

Birçok kullanıcıya göre Hotspot Shield piyasadaki en iyi ücretsiz VPN servisi. Kullanıcının aradığı tüm özelliklere sahip. Hız ise biraz ortalama kalıyor. Tüm hareketleriniz kriptolanarak gizleniyor. Ayrıca bir kota sınırı yok. Ancak internette gezinirken bol bol reklam pencereleriyle karşılaşıyorsunuz. Uygulamanın sağladığı IP adresleri çoğunlukla ABD üzerinden oluyor. Hulu gibi online yayın yapan kanalları izlemek isteyenlerin tercih ettiği bir servis.

Hotspot Shield Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sunulmuş durumda. Bu uygulama herhangi bir üyelik gerektirmiyor.

Spotflux

SpotFlux

Spotflux bir başka ücretsiz ama reklam dolu VPN servislerinden biri. Herhangi bir kota sınırlaması yok. Hız ise Hotspot Shield ile hemen hemen aynı. Hızlı değil ancak yeterli. Uygulama size reklam göstermesine karşın, zararlı yazılımlardan da koruyor. Kullanıcının uğraşacağı herhangi bir ayarlama yok. Ancak ücretli servise geçerseniz, bağlantı detaylarını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. IP bağlantı adresleri ise ABD bazlı.

Spotflux Windows, Mac, Android ve iOS işletim sistemleri için piyasaya sunulmuş durumda. Bu uygulama herhangi bir üyelik gerektirmiyor.

Görsel Kaynak: Shutterstock/ kentoh