Anasayfa Makale Hayat Bu Kalem Başka Kalemlere Benzemiyor!

Bu Kalem Başka Kalemlere Benzemiyor!

scribble-kalem

Scribble kalem, 16 Milyon renk seçeneği ile istediğiniz her şeyi çizmenize olanak tanıyor.

Sınav telaşı içerisinde çantanızda aradığınız bir kalem hayat kurtarabilir. Belki de o güne kadar hiç konuşmadığınız bir sınıf arkadaşınızdan kalem ödünç alarak durumu kurtarırsınız. Ancak sonuç aynı: Siyah kalem vazgeçilmezdir.

Eğer biraz daha takıntılıysanız renkli renkli kalemler ile kendinizi mutlu edebilirsiniz. Ancak bu sefer onlarca, yüzlerce kaleminiz olur. Scribble hem bu kalem karmaşasını ortadan kaldırıyor hem de görüp görebileceğiniz tüm renkleri size sunuyor.

Geliştiricileri tarafından dünyanın ilk renkli mobil cihazı olarak adlandırılan Scribble içerisinde 16-bitlik RGB (Red, Green, Blue) sensör bulunuyor. Kalemin renk tanımlaması ise bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi. Kullanmak istediğiniz rengi seçmek için bir objeye tutmanız yeterli. Bir meyve, sandalye, duvar boyası, oje ya da bir insanın yüzüne tutulan kalem, aynı rengi kağıda geçirmenize olanak sağlıyor.

scribble-kalem-2

İçerisinde açık mavi, sarı, mor, sarı, beyaz ve siyah renklerden oluşan bir kartuj var. Bu kartuj tanımlanan renge ulaşmak için renk karışımı yapıyor. Bu sayede 16 Milyon renk elde edebilme olanağınız var. Ayrıca 1 GB’lık hafıza kapasitesi sayesinde 100.000 rengi kaydedebiliyorsunuz.

Scribble kalemin KickStarter projesinin yakında başlayacağı açıklandı. Sadece kağıda değil, dijital tasarımcıların da işine yarayabilecek bir kalem. Çünkü birçok tablet ile uyumlu çalıştığı belirtiliyor. KickStarter projesi başlamadığı için fiyatının ne kadar olduğu henüz bilinmiyor. Ancak biraz pahalı olacağı kesin.