Anasayfa Haber Mortal Kombat X’in Fragmanı Yayınlandı

Mortal Kombat X’in Fragmanı Yayınlandı

mortal-kombat-x

Dövüş oyunları arasında bir efsane olan Mortal Kombat’ın devamı için yayınlanan fragman, takipçileri heyecanlandırdı.

Mortal Kombat X’e dair ilk fragman yayınlandı. Dövüş oyunları arasında vazgeçilmez bir yere sahip olan Mortal Kombat’ın yeni oyununun fragmanı da görenleri hayrete düşürüyor. Çünkü bu oyun gerçekten de yeni nesil oyun platformları için hazırlanmış.

Oyun yüksek ihtimalle sadece PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için çıkacak. Sanıyoruz ki, PC çıkacak en son platform olacak. Çünkü bir önceki oyunun PC sürümü oldukça geç çıkmıştı. Oyunu yine NetherRealm Studios geliştirecek. Bu firmanın oldukça başarılı işler çıkarttığını söylemeliyiz. Firma zaten Mortal Kombat serilerinin yaratıcılarından Ed Boon tarafından yönetiliyor. Hatta oyunda Noob (Boon isminin tersten yazılışı) isimli bir karakter bile bulunmakta.

Fragmanın oyun içinden mi alındığı yoksa özel bir sinematik mi olduğu bilinmiyor. Ancak yeni nesil platformların gücü düşünüldüğünde bu grafiklerin, oyun içinden olması muhtemel. Sub Zero ve Scorpion arasında gerçekleşen bir dövüşü izliyoruz. Önceki oyunda da olduğu gibi X- Ray Cam bu oyunda da kullanılacak.

Dövüş sırasında karakterlerin çevreyi de kullanıyor olması bize yeni oyun hakkında bazı ipuçları veriyor olabilir mi? Yani oyuncular, çevrelerindeki eşyaları da dövüşe katabilecek gibi gözüküyor. Oyun 2015 yılında piyasaya sunulacak. Şimdilik bu muazzam fragmanla yetinmek gerekiyor.